Tropiciele historii

Rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną „Odkrywanie przeszłości – znane i nieznane zabytki naszego regionu” zorganizowanego przez Muzeum im. A. i J.  Iwaszkiewiczów w Stawisku odbyło się 5 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury.
Wytrawni znawcy regionalnej historii przy ocenie 15 prac brali pod uwagę m.in. zawartość merytoryczną, walory artystyczne, samodzielność i oryginalność. Przez wzgląd na te kryteria oraz niespodziewane odkrycie I miejsce zdobyły Magdalena Kilijańska i Agnieszka Bogusz z Gimnazjum nr 1 za pracę „Cmentarz grodziski”. II miejsce powędrowało do Aleksandry Powoniak i Lucinary Veskevič z liceum ZS nr 1 za „Cmentarz żydowski w Grodzisku”. „Sanktuarium w Miedniewicach” to praca Emilii Łukawskiej i Zofii Karczewskiej z Gimnazjum nr 1, za którą dziewczęta otrzymały III miejsce. Wyróżnienia trafiły do Arkadiusza Skarzyńskiego z ZS im. H. Szczerkowskiego za „Cmentarz żydowski w Grodzisku” oraz do Aleksandry Miszkiel i Natalii Zygarowskiej z ZSG im. Piotra Skargi za „Kościół św. Jadwigi Śląskiej” w Milanówku.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl