Nasze miasto

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteka Publiczna 16 stycznia zorganizowała spotkanie z Aurelią i Januszem Sobierajami, którzy podzielili się swoją wiedzą dotyczącą Grodziska.
Goście snuli wielowątkową gawędę, w której opowiadali m.in. o działalności grodziskiego oddziału PTTK i Stowarzyszenia Miłośników Sztuki w Radogoszczy, historii i zbiorach dworku jordanowickiego, miejskich zabytkach i tradycjach oraz o swojej działalności kulturalno-historycznej. Z racji daty nie mogło zabraknąć tematu tragicznego bombardowania miasta, dokonanego przez radzieckich lotników 16 stycznia 1945 roku, a więc w przededniu wyzwolenia. Spotkanie stało się również okazją do wystawienia zbioru publikacji poświęconych miastu i poinformowaniu o pracach związanych z tworzeniem działu regionaliów w bibliotece.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl