Patrioci małej ojczyzny

Siedemnastej edycji gminnego konkursu międzyszkolnego „Grodzisk – Moja Mała Ojczyzna”, który odbył się 13 kwietnia towarzyszyło hasło „Grodzisk wczoraj, dziś i jutro”.

Organizator, czyli Szkoła Podstawowa nr 6, w ramach konkursu wiedzy przygotował dla uczniów klas szóstych pięć konkurencji – m.in. quiz, krzyżówkę, a także kalambury, z niełatwymi hasłami do odgadnięcia, jak np. nadanie praw miejskich, otwarcie pływali, powstanie zakładu wodoleczniczego. Zwyciężyły z wszystkich prób wyszły ex aequo SP nr 1 (Dorota Wojciechowska, Daniel Szot, Bartłomiej Bank) i SP w Adamowiźnie (Kamil Zawadzki, Jan Kwiatkowski, Jakub Szymczyk). Drugą lokatę zajęli gospodarze z SP nr 6, trzecie miejsce trafiło do SP nr 4, a już poza podium znalazła się SP w Izdebnie Kościelnym.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami uczniowie klas I-III prezentowali „Legendę o moim mieście”. I miejsce otrzymały wszystkie występujące grupy reprezentujące SP w Adamowiźnie, SP nr 1 i SP nr 6.

W ramach konkursu plastycznego wśród uczniów klas IV-VI najlepsze prace przygotowali: Maja Luc z SP nr 2, Izabela Bogusz z SP w Adamowiźnie, Kinga Kostrzewa z SP nr 1 i Filip Michałowski z SP nr 6 (I miejsca), Karolina Skura i Anna Matyja z SP w Adamowiźnie, Julia Szymanowicz i Luiza Królikowska z SP nr 6 (II miejsca) oraz Jakub Mucha z SP nr 6 (III miejsce).


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl