Młodzi historycy

21 maja w budynku Cechu Rzemiosł Różnych rozstrzygnięto konkurs historyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym.


Główną nagrodę – wycieczkę do Brukseli – za najlepsze prace wygrali: zdobywczyni 1 miejsca Malwina Grabowska z Gimnazjum nr 2 w Grodzisku i Adam Zdrojewski z Gimnazjum nr 3 w Milanówku, który zajął 2 miejsce. W konkursie wyróżniono Marcina Zawadzkiego i Marcina Klepacza z Zespołu Szkół nr 2 w Milanówku oraz Aleksandra Wargockiego z Gimnazjum nr 1 w Grodzisku.


– Wasze prace były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, świadczyły o ogromnej pracowitości i miłości do ojczyzny. Kiedy je czytałam, przeglądałam i słuchałam, pomyślałam sobie jedno: jeszcze Polska nie zginęła – mówiła Edyta Żyła z Fundacji Ochrony Prawnej – Inicjatyw Społecznych, która zorganizowała konkurs wraz z Małgorzatą Podgórską-Paciorek ze Stowarzyszenia Rozwoju Obywatelskiego, Iwoną Stawicką-Matelą, Pawłem Kołkiewiczem ze Stowarzyszenia Solidarność Walcząca – Oddział Warszawa i Wojciechem Hardtem z Komitetu Pamięć. Podczas wręczania nagród wzruszenia nie krył Stefan Łuczyński, grodziski Żołnierz Wyklęty, a słowa uznania dla młodych historyków wygłosił poseł Mariusz Błaszczak, patron konkursu.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl