Powrót kapliczki

Po dwóch latach figurka Chrystusa powróciła na swoje miejsce w Izdebnie Nowym. Kapliczka została zdemontowana podczas przebudowy drogi w związku z budową autostrady i przechowywana była w parafii św. Michała Archanioła w Izdebnie Kościelnym. Zanim stanęła na swoim miejscu i 26 sierpnia została poświęcona przez ks. Józefa Nowackiego, przeszłą renowację. Odnowienia figurki dokonał sam autor, Adam Szczepanik, znany artysta ludowy, który powrót kapliczki uczcił odegraniem kilku taktów na trombicie.

- Kiedyś w tym miejscu stał drewniany krzyż, który wspólnymi siłami kilku rodzin ogrodziliśmy. Jednak w czasie potężnej wichury krzyż został wyrwany i zniszczony. Dlatego w siedem rodzin z okolicy postanowiliśmy zamówić u pana Szczepanika kapliczkę, która stanęła tu w 1983 roku – mówi Florian Strzelczyk, mieszkaniec Izdebna Nowego.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl