Pożegnanie mistrza

Indywidualny mistrz Polski Wang Zeng Yi po pięciu latach gry w Klubie Sportowym Bogoria odszedł do drużyny z Jarosławia. Oficjalne pożegnanie zawodnika odbyło się 10 lipca w małej sali Urzędu Miejskiego.

– Gdyby nie tenis stołowy i fakt, że nie udało mi się dostać do chińskiej kadry juniorów, nie zamieszkałbym w Polsce. Mając 18 lat zacząłem grę w klubie Odra Księginice. Początki były trudne – nie miałem kolegów, nie umiałem mówić po polsku. Często siedziałem w pokoju i płakałem. Ale potrzeba kontaktu była tak silna, że szybko nauczyłem się języka. Trafiłem do Grodziska. Kupiłem tu dom i zamieszkałem z rodziną, bo myślałem, że będę tutaj grać do końca życia. Jednak postanowiłem zmienić klub. Ale zawsze będę pamiętał, że to tutaj zdobyłem tytuły zarówno drużynowego, jak i indywidualnego mistrza Polski i zakwalifikowałem się do udziału w igrzyskach olimpijskich w Londynie, co jest zasługą bardzo dobrych treningów i wspaniałej atmosfery w zespole. Nie chcę zamykać za sobą drzwi, zostawię je lekko uchylone, bo Grodzisk bardzo mi się podoba i kocham tutejszych kibiców – mówił wzruszony Wang Zeng Yi, przez swoich fanów – i fanki – nazywany „Wandżim”. W sezonie 2012/2013 tenisista zagra w barwach Kolpingu Jarosław, beniaminka Wschodzący Białystok Superligi.

Na spotkaniu, na którym byli obecni prezes Bogorii Grodzisk Dariusz Szumacher i burmistrz Grzegorz Benedykciński, wyrażono nadzieję, że Wandżi wróci do Grodziska – może już niekoniecznie jako zawodnik, ale jako trener. Będziemy czekać z niecierpliwością.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl