Muzyczny recykling

W szkole podstawowej w Książenicach 24 września odbyły się warsztaty recyklingowo-muzyczne organizowane przez Akademię Profil. W wielkim finale dzieci pod kierunkiem profesjonalnych muzyków stworzyły niezwykłą orkiestrę i zagrały koncert.

Uczniowie przynieśli na zajęcia niepotrzebne przedmioty: plastikowe butelki, nakrętki czy rurki, z których pod kierunkiem instruktorów wykonali instrumenty muzyczne. Podczas warsztatów z muzykami dzieci dowiedziały się o zasadach pracy w orkiestrze. Utworzono sekcje „Grzechotników”, „Barabanów” i „Trąbalskich”. Efektem warsztatów był koncert, w trakcie którego zagrała dziecięca orkiestra „śmieciowa” wraz z zawodowymi muzykami.  Występ został entuzjastycznie przyjęty przez licznie przybyłą publiczność.

Projekt „Grające śmieci w orkiestrze dzieci” był zrealizowany dzięki grantowi „Działaj lokalnie”. Jego głównym celem była integracja społeczności poprzez aktywną edukację ekologiczną i muzyczną oraz naukę o możliwościach recyklingu. Akademia Profil zorganizowała wcześniej wyprzedaż garażową oraz warsztaty plastyczne dla najmłodszych.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl