Bez granic mimo różnic

16 września przed Pałacykiem Kasyno w Podkowie Leśnej odbył się I Piknik podkowiańskich mniejszości narodowych. Były konkursy, gry, zabawy, prezentacja strojów narodowych. Chętni mogli skosztować specjałów z różnych zakątków świata.

Piknik odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Ideą wydarzenia było połączenie lokalności z wielokulturowością. Oprócz prezentacji zagadnień związanych z Czeczenią, Ukrainą, Białorusią, Kirgizją, Pakistanem czy Argentyną, miał miejsce Konkurs na Produkt Lokalny oraz kiermasz regionalnych produktów z Mazowsza, wystawy „Smak miejsca – architektura Europy” oraz „Życie codzienne w dawnej Podkowie”. W ten weekend można było uczestniczyć w warsztatach architektonicznych dla dzieci oraz w koncercie z utworami międzywojnia.

W samej Podkowie i okolicznych miejscowościach żyje duża liczba obcokrajowców. Są wśród nich biznesmeni, artyści, drobni przedsiębiorcy, a także rodziny czekające na upragniony status uchodźcy. Piknik był okazją, by sąsiedzi, pomimo dzielących ich różnic kulturowych, poznali swoje obyczaje i stali się sobie bliżsi.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl