Zdrowie prosto z kranu

Kulminacją obchodów 50-lecia wodociągów w Grodzisku, hucznie świętowanego 15 września na Stawach Goliana, było widowisko „Tańczące fontanny”.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku przygotował wiele niespodzianek dla gości swoich urodzin. Mieszkańcy chętnie korzystali z mobilnego biura obsługi klienta i laboratorium, gdzie mogli wykonać badanie wody, sprawdzając jej twardość i zawartość żelaza. Zaprezentowano pojazdy i pracę pogotowania wodociągowo-kanalizacyjnego. Występom na scenie towarzyszyły liczne atrakcje rozmieszczone wokół stawów. Dzieci chętnie korzystały z okazji chodzenia po wodzie w wielkich kulach i puszczania ogromnych baniek mydlanych. Ci, którzy chcieli zobaczyć, jak praca w tej branży wygląda od kuchni, mogli zwiedzić stacje uzdatniania wody.

Tego dnia kilkunastu pracownikom za długoletnią pracę wręczono brązowe, srebrne i złote medale. Najwyższą odznaką, przyznawaną osobom z ponad 30-letnim stażem pracy, wyróżniono Grażynę Kotwińską, Stanisława Belkę, Sławomira Janczaka, Tadeusza Krakowskiego, Waldemara Wieczorka, Romana Jarośkiewicza i prezesa Roberta Lewandowskiego.

– Moja przygoda z zakładem zaczęła się 46 lat temu. Pamiętam to dokładnie, bo była to wigilia i od razu 24-godzinny dyżur. Wówczas mieliśmy do dyspozycji proste narzędzia: wiadro do wyciągania wody, łopatę, łom i taczkę. Obecnie technika poszła tak do przodu, że mamy sporo stacji bezobsługowych, które w nocy pracują samodzielnie, tylko pod naszym kontrolnym nadzorem przez monitorowanie – mówił Stanisław Belka, pracownik o najdłuższym stażu w ZWiK-u.

Słów uznania dla grodziskich wodociągów nie krył burmistrz Grzegorz Benedykciński. – To jest wielki sukces, choć dla nas codzienność, utrzymać taką jakość wody, która spełnia najwyższe wymagania europejskie, więc można bez obaw pić ją z kranu – mówił burmistrz Grodziska.

Przed finałowym pokazem tańczących fontann publiczność wysłuchała programu „Operetka na wesoło” w wykonaniu gwiazd wieczoru – Kazimierza Kowalskiego i solistów Polskiej Opery Kameralnej.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl