Z blejtramem w Tatry

Bardzo energiczny, z wieloma pomysłami, którymi potrafił zarażać innych – tak swojego tatę Przemysława „Pabu” Pabudzińskiego wspominała 19 października we foyer kina Centrum Kultury córka artysty Klaudyna, podczas wernisażu prac zmarłego tragicznie w 1996 roku malarza.
- Przemysław Pabudziński ukończył ASP w Warszawie, co w jego przypadku rzeczą dziwną nie było, gdyż był kontynuatorem tradycji rodzinnych. Malarzem był jego wuj, a cała rodzina miała korzenie inteligenckie. Byli to ludzie, z którymi można było rozmawiać o sztuce, filozofii – sylwetkę artysty pokrótce przedstawił Krzysztof Wasilewski. – Ekspozycja podzielona jest na dwie części. W jednej znajdują się obrazy minimalistyczne w formie, sprowadzone do pewnej abstrakcji, druga część przedstawia dzieła realistyczne z różnych okresów. Dzięki temu widać, jak bardzo artysta zmieniał swoją twórczość, a także jak umiejętnie potrafił do tych samych tematów znaleźć różnorodne podejście – dodał kurator wystawy.
„Pabu”, który ukończył warszawską ASP w 1977 roku, uwielbiał góry. Jak wspominała obecna na wernisażu żona artysty Elżbieta, potrafił wyjść w Tarty z blejtramem w góry, by wrócić z gotowym obrazem.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl