Powrót Wandżiego

W hali Bogorii w Grodzisku Mazowieckim ponownie zobaczymy w akcji Wanga Zeng Yi. Grający przez pięć lat w naszym klubie tenisista stołowy tym razem przyjeżdża z zespołem PKS Kolping Frac Jarosław, by rozegrać drugi mecz półfinału play-off superligi.


Dartom Bogoria pierwszy mecz pewnie zwyciężyła na Podkarpaciu 3:0, a punkty wywalczyli Daniel Górak, He Zhi Wen i Robert Floras. W sezonie zasadniczym grodziszczanie dwukrotnie pokonali drużynę z Jarosławia (3:1 i 3:0) i są zdecydowanym faworytem rewanżowej konfrontacji w Grodzisku Mazowieckim.


Grodziscy tenisiści stołowi są świeżo po największym sukcesie w dziejach klubu - zdobyciu srebrnego medalu w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. W finale tej imprezy mistrzowie Polski ulegli 2:3 i 1:3 wicemistrzom Rosji UMMC Jekaterynburg. Wcześniej wyeliminowali inne uznane europejskie drużyny - francuskie Stella Sport La Romagne i Istres TT. To drugi medal podopiecznych Tomasza Redzimskiego w tych zawodach. W 2010 roku wywalczyli brązowy krążek.


Bogoria w najwyższej klasie rozgrywek tenisa stołowego w Polsce występuje nieprzerwanie od siedmiu lat. Aż sześć razy triumfowała w sezonie zasadniczym (18 kolejek), cztery razy zdobyła mistrzowski tytuł, dwa razy zajęła drugie miejsce. Przed drugim spotkaniem z Kolpingiem jest w doskonałej sytuacji i ma olbrzymią szansę na kolejny finał. W drugim półfinale Olimpia-Unia Grudziądz rywalizuje z ZKS Palmiarnią Zielona Góra. Ewentualny finał Dartom Bogoria - Olimpia-Unia byłby rewanżem za decydującą konfrontację z sezonu 2010/2011, w której lepsi okazali się grudziądzanie.


Początek spotkania z Kolpingiem Frac Jarosław w czwartek 2 maja o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Westfala 3a. Wstęp bezpłatny.


Materiał nadesłany przez KS Dartom Bogoria Grodzisk


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl