Dartom Bogoria w finale

W decydującym o awansie do finału superligi meczu Dartom Bogoria triumfowała z Kolpingiem Frac Jarosław 3:1 i zagra o swój jubileuszowy piąty złoty medal DMP.


Wydarzenia w grodziskiej hali zaczęły przebiegać po myśli zawodników, trenera i kibiców Bogorii dopiero od stanu 0:1 w meczu i 1:1 w setach oraz 8-10 w pojedynku Roberta Florasa z Wangiem Zeng Yi. Od tego momentu "Florek" zdobył cztery punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 2:1, które przypieczętował w czwartej partii.

Potem przewagę Dartomu Bogorii wypracował He Zhi Wen, który w ekspresowym tempie rzoprawił się z Vitalyem Nekhviadovichem, pokonując Białorusina trzeci raz w tym sezonie w stosunku 3:0. Bilet czarno-czerwonych do finału superligi po widowiskowym pojedynku zagwarantował Daniel Górak, triumfując, też trzeci raz w bieżącej kampanii, z "Wandżim" 3:2.

Wcześniej, nad grodziską halą unosiły się rzadkie, brązowe chmury, niosące widmo zatrzymania mistrzów Polski na drodze po siódmy w historii finał. Na otwarcie kapitalnie grający Marek Klasek pokonał Góraka 3:1, mimo że grodziszczanin rozbił Czecha w pierwszym secie aż 11-2! Na szczęście Floras w końcówce trzeciego seta, a potem jego starsi koledzy, rozgonili chmury, wlewając w serca kibiców szczerozłote nadzieje.

Te będą mogły znaleźć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości na przełomie miesiąca. Pierwsze spotkanie finału Wschodzący Białystok Superligi z Olimpią-Unią Grudziądz 27 maja, drugie - 3 czerwca w mieście mistrzów tenisa stołowego.

"Cieszę się bardzo, że mogłem zakończyć to spotkanie i przypieczętować awans. Do momentu, gdy Robert Floras przełamał Wandżiego, bardzo ciężko nam szło, także z powodu mojej porażki z Markiem Klaskiem. To nasz historyczny wynik, ale też efekt wieloletniej pracy i silnej grupy treningowej w Grodzisku Mazowieckim" - powiedział Daniel Górak.

"Wandżi to też człowiek i da się go pokonać. Grał bardzo dobrze, ale my potrafiliśmy zagrać jeszcze lepiej. Wygraliśmy na szczęście, bo sytuacja była już trudna, a przy 0:2 mogła być skomplikowana. Czuję się ważną częścią zespołu, zdobywam dużo punktów, ale liderem wciąż pozostaje Daniel, który jest najpewniejszy, najbardziej ograny i na nim spoczywa największa odpowiedzialność" - dodał Robert Floras.


Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z meczu na new.superliga.com.pl


Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - PKS Kolping Frac Jarosław 3:1
Daniel Górak - Marek Klasek 1:3 (11-2, 6-11, 8-11, 10-12)
Robert Floras - Wang Zeng Yi 3:1 (11-8, 7-11, 12-10, 11-5)
He Zhi Wen - Vitaly Nekhviadovich 3:0 (11-5, 11-3, 13-11)
Daniel Górak - Wang Zeng Yi 3:2 (10-12, 11-8, 11-6, 6-11, 11-9)


 


Materiał nadesłany przez Dartom Bogoria Grodzisk


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl