Sankowski mistrzem Polski!

Marcin Sankowski w parze z Michałem Bańkoszem (GLKS Nadarzyn) został w Krakowie mistrzem Polski juniorów w grze podwójnej! To jedyny medal grodziszczanina w imprezie.

W finale zawodów grodzisko-nadarzyński duet zwyciężył rozstawionych z numerem pierwszym Jakuba Dyjasa (Energa-Manekin Toruń) i Patryka Zatówkę (LKS Odra Głoska) 3:2. W drodze do decydującego spotkania triumfatorzy odnieśli trzy wygrane, w tym w ćwierćfinale nad innym zawodnikiem Bogorii - Jakubem Benzefem - grającym z Jakubem Folwarskim z MKS Pogoni Siedlce.

Gorsze rezultaty grodziszczanie odnieśli w pozostałych konkurencjach. W singlu "Sanek" nieoczekiwanie odpadł w 1/16 finału po porażce 2:4 z Damianem Magulskim (Bronowianka Kraków). Dobra gra w drugiej części zawodów zaowocowała ostatecznie dziewiątym miejscem w mistrzostwach. Debiutujący w turnieju tej rangi Jakub Benzef przegrał w pierwszej rundzie z późniejszym mistrzem Dyjasem 0:4 i ostatecznie uplasował się na miejscu 25. w gronie 32 zawodników.

W grze mieszanej grodziszczanie najwyżej dotarli do ćwierćfinału. Sztuka ta udała się parze Sankowski/Olga Szymańska (GLKS Nadarzyn). Benzef i Marcelina Kamińska (LUKS Straszyn Straszyn) odpadli w 1/16 finału.

O włos od strefy medalowej grodziscy juniorzy byli w turnieju drużynowym, który zainaugurował czterodniowe zmagania w Krakowie. W fazie grupowej Bogoria z bilansem dwóch wygranych i porażki zajęła drugie miejsce. Sankowski, Benzef i Jakub Wirowski pokonali MLUKS Dwójkę Rawa Mazowiecka 3:1 i KSTS Krosno 3:0. Przegrali z GLKS Nadarzyn 0:3, ostatecznie zajmując w mistrzostwach ósmą lokatę.

Dla Marcina Sankowskiego były to ostatnie mistrzostwa Polski juniorów w karierze. Triumfator deblowych zmagań w Krakowie w przyszłym sezonie będzie walczył już w kategorii młodzieżowców. Przed Jakubami: Benzefem i Wirowskim jeszcze rok rywalizacji w kategorii juniorów.


 


Materiał nadesłany przez Dartom Bogoria Grodzisk


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl