Aktor dzięki rewolucji

Pewnie samemu zainteresowanemu trudno w to uwierzyć, ale u Jerzego Fijałkowskiego, aktora, dziennikarza, a od kilkunastu już lat publicysty działającego po sąsiedzku z nami Radia Bogoria, ktoś doliczył się czterdziestolecia pracy artystycznej. Z tej okazji 24 listopada w Starej Cukierni w Komorowie odbył się publiczny przegląd zasobów pamięci Jerzego Fijałkowskiego.
-  Zaczęło się od tego, że jako uczeń Technikum Budowy Obrabiarek w Pruszkowie wziąłem udział w którejś okrągłej rocznicy rewolucji październikowej. Wtedy dowiedziałem się, że jest Szkoła Teatralna i postanowiłem zmienić zupełnie zawód, którego właściwie jeszcze wtedy nie miałem – mówi Jerzy Fijałkowski, który po ukończeniu warszawskiej Akademii Teatralnej grał w Teatrze Wybrzeże, a potem przez lata związany był ze stołecznym Teatrem Syrena. Szerokiej publiczności jego twarz na pewno jest znana z kultowego filmu Stanisława Barei „Miś”, w którym zagrał milicjanta, specjalistę od terenu zabudowanego.
Do załogi Radia Bogoria Jerzy Fijałkowski dołączył rok po rozpoczęciu działalności przez rozgłośnię. Jest stałym felietonistą, autorem ok. 2800 audycji z udziałem słuchaczy, ponadto wspólnie z Markiem Konarzewskim prowadzi cykliczną audycję dla niepełnosprawnych.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl