Nowy wiadukt na Nowy Rok

261 dni, 80 osób załogi, 22 osoby z nadzoru, 25 specjalistycznych maszyn budowlanych: koparek, ładowarek, wciągarek, dźwigów i betoniarek – tyle było potrzeba, aby w miejscu wysłużonego, wiaduktu z l. 60. powstała nowoczesna, podwieszana przeprawa. Wiadukt oddano do użytku aż o 90 dni wcześniej. Pierwszy raz przejedziemy nim już 1 stycznia 2014 roku (od godz. 8:00), nie zaś na wiosnę, jak przewidywano. Pierwszy spacer po wiadukcie możliwy będzie w Noc Sylwestrową. Wyjątkowe przywitanie Nowego Roku odbędzie się w Parku Skarbków. Zabawa rozpocznie się o godz. 23:00.
Nowy wiadukt, którego estetyczny i nowoczesny wygląd wkomponował się w zrewitalizowany, sąsiadujący z nim Park Skarbków, ma długość prawie 80 metrów, jego szerokość wynosi niecałe 14 metrów. Po obu stronach znajdują się chodniki, co umożliwia bezpieczne poruszanie się pieszych. Konstrukcja wiaduktu jest oparta na rolkach, które przesuwają się w zależności od obciążenia wiaduktu. Z uwagi na bliskość autostrady A2 oraz dzielnic  przemysłowych, wiadukt, który spełnia wszelkie normy do prowadzenia ruchu pojazdów dopuszczonych do poruszania się po polskich drogach, został zaprojektowany tak, aby unieść duże obciążenia. - Na uwagę zasługuje sposób budowy przeprawy. Najpierw zbudowano kratownicę nowego wiaduktu, którą następnie wykorzystano do rozbiórki starego. Taki sposób budowy, zastosowany po raz pierwszy w Polsce, nie wstrzymał ruchu pociągów pod wiaduktem - mówi Tomasz Hopko z Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. - Brak wiaduktu powodował wiele zagrożeń i uciążliwości dla mieszkańców, dlatego z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włożyli w tę inwestycję serce. Zaangażowanie wykonawcy, który rozumiał naszą sytuację, rzetelność firm pracujących przy budowie, wsparcie strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodziska Mazowieckiego i Książenic oraz cierpliwość i zrozumienie mieszkańców, wszystko to sprawiło, że otrzymamy piękny, noworoczny prezent – podkreśla Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Koszt inwestycji wyniósł blisko 10 mln zł. Realizatorem zadania była firma Eurovia.


Materiał nadesłany przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Grodzisku Maz.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl