Zagrali w rytmie WOŚP

- Multum ludzi, atrakcji, fantów na licytację. Dzieje się! – mówił 13 stycznia podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grodzisku szef tutejszego sztabu Paweł Fijałkowski. W tym roku WOŚP grała dla ratowania życia dzieci i godną opiekę seniorów. W Grodzisku udało się zebrać na ten cel 58 026,78 zł.
Setka wolontariuszy, w większości uczniów grodziskich szkół, przez cały dzień zbierała pieniądze do puszek, dziękując darczyńcom „wośpowymi” serduszkami. Na szczęście w tym roku obyło się bez jakichkolwiek incydentów, wolontariusze nie zgłaszali żadnych problemów. Na dzień finału działający w Grodziskiej Alternatywie sztab przeniósł się do Centrum Kultury, gdzie gromadzone i liczone były pieniądze uzbierane w terenie przez kwestującą młodzież. Tutaj też przygotowano większość atrakcji. Widownia już od godzin przedpołudniowych wypełniała salę widowiskową, gdzie na scenie swoimi umiejętnościami podczas koncertu prowadzonego przez Jana Magiereckiego czarowali muzycy, tancerze, a nawet judocy, natomiast we foyer kina na chętnych czekała loteria fantowa Grodziskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Familia. Pozytywną energią tętnił cały budynek, ale nie tylko, bo na placu przed Centrum Kultury publiczność gromadziła prezentacja sprzętu strażackiego, zaś parking przy ul. Spółdzielczej zamienił się w tor przeszkód, z którym można było się zmierzyć wspólnie z instruktorami ze stowarzyszenia 4x4. Przez cały dzień na basenie trwał piknik nurkowy przygotowany przez stowarzyszenie Grupa Wsparcia Podwodnego Oxygen. Wieczorem odbyło się tradycyjne „światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Dodatkową atrakcją była możliwość wypuszczania w powietrze lampionu. Otrzymywali je ci, którzy wcześniej kupili cegiełki rozprowadzane przez grodziski sztab. Jak mówi Paweł Fijałkowski, na potrzeby tej akcji konieczna była wcześniejsza zgoda od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zezwoliła na 200 lampionów.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl