Sztukę można tworzyć

Jak stworzyć dobry portret? Na co zwrócić uwagę przy recytacji? Na czym polega sztuka przekładu? Na te i inne pytania mogą znaleźć odpowiedź uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie, którzy biorą udział w cyklu „Spotkania ze sztuką w Muzeum”, który od listopada prowadzony jest w Stawisku.
- Pomysł zrodził się w kontekście lekcji muzealnych, które każde muzeum prowadzi w ramach swojej działalności. Doszedłem do wniosku, że skuteczność tych lekcji jest niewielka i warto wprowadzić cykliczność – mówi pomysłodawca Jacek Mazowiecki z Muzeum im. A. i. J. Iwaszkiewiczów. Scenariusz „Spotkań ze sztuką…” opracowała kustosz Ewa Cieślak, a do współpracy została zaproszona Szkoła Podstawowa w Adamowiźnie. – Ta szkoła była jedną z placówek, które zgłosiły akces do planowanego przez nas projektu unijnego, jednak z przyczyn formalnych nie mogła wziąć w nim udziału. Dlatego gdy zrodził się pomysł cyklu, porozmawialiśmy z dyrektorem szkoły Piotrem Ciesielczykiem, człowiekiem niezwykle charyzmatycznym i pełnym zapału, by urozmaicać edukację w sposób nieszablonowy. Współpraca z tą szkołą to czysta przyjemność. Odbiór zajęć ze strony dzieciaków jest rewelacyjny – mówi Jacek Mazowiecki.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl