Podróże (naprawdę!) kształcą

Uczniowie ZSTiL nr 2 w dniach 14-17. 11.2012 roku z wielką radością  i ciekawością pasjonatów motoryzacji zwiedzili Stuttgart – stolicę niemieckiego przemysłu samochodowego.
Zostały przed nimi odkryte tajniki procesu montażu samochodów marki Mercedes klasy „S” w Fabryce Mercedes-Benz w Sindelfingen, która swą nowoczesnością i wysokim stopniem technologii produkcji zaparła dech w piersiach. W ogromnej hali montażowej wszyscy czuli się jak na planie filmu science-fiction: z każdej strony otaczały nas maszyny i roboty, słychać było miarową pracę potężnych urządzeń, na szczęście sterowanych i kontrolowanych przez człowieka. Aż trudno uwierzyć, że co 36 sekund z taśmy zjeżdża mercedes najnowszej generacji, a na realizację indywidualnego zamówienia trzeba czekać nawet 2 lata!
- Zafascynował mnie proces produkcji mercedesów klasy „S”, ponieważ prawie wszystkie czynności wykonywały roboty. Zaskoczyło mnie to, że wśród pracowników jest tak wielu cudzoziemców, a do pracy w Fabryce Mercedesa wybiera się najlepszych – mówi Krzysztof Staniak z kl. IIas. Konfrontacja wiedzy teoretycznej z praktyką w zakresie konstrukcji, budowy i montażu pojazdów samochodowych pozwoliła zobaczyć na własne oczy to, o czym profesorowie opowiadają na lekcji i pokazują na zdjęciach. Dodatkowo uczniowie  Technikum Samochodowego przestąpili progi Fabryki Silników Mercedesa w Unterturthein, co pozwoliło im zajrzeć za zasłonę pilnie strzeżonej przez firmę Mercedes tajemnicy budowy „serca” ich pojazdów.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl