Szczególna mobilizacja naszych pingpongistów

"Nie uważam Saarbruecken za faworyta tego meczu, szanse oceniam na równe dla obu drużyn. Do tej pory ekipy, które nas lekceważyły w europejskich pucharach, źle na tym wychodziły. Bogoria szczególnie mobilizuje się na te rozgrywki i będziemy chcieli to pokazać już w piątkowym meczu" - mówi Tomasz Redzimski, trener tenisistów stołowych Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która dziś o 19.00 zagra o półfinał Pucharu ETTU z niemieckim FC Saarbruecken.
FC Saarbruecken to szósty zespół tabeli Bundesligi. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo swojego kraju i dwa brązowe medale. Do ćwierćfinału Pucharu ETTU trafił z Ligi Mistrzów, w której nie zdołał awansować do czołowej "8". W ekipie niemieckiej gra tylko jeden Niemiec - Bastian Steger. Obok niego występują Portugalczyk Tiago Apolonia i Słoweniec Bojan Tokić. Wszyscy zdobyli w karierze medale mistrzostw Europy.
Triumfator dwumeczu zapewni sobie awans do półfinału i co najmniej brązowy medal rozgrywek. Rozstawiona z numerem pierwszym w tej edycji Bogoria to finalista rozgrywek z ubiegłego sezonu. Co będzie najważniejsze w pierwszym starciu z Saarbrucken? "Zdolność i zdecydowanie do odważnej oraz aktywnej gry. Trzeba zagrać na swoim najwyższym poziomie, przejmować inicjatywę, atakować i kontratakować. Większe znaczenie będą miały umiejętności techniczne, niż doświadczenie" - wylicza trener wicemistrzów Polski.
Pierwsza połowa rywalizacji Dartomu Bogorii z Saarbruecken dziś o 19.00 w Grodzisku Mazowieckim. Bezpośrednia transmisja na stronie www.laola1.tv. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 24 stycznia w Saarbruecken (19.30). Triumfator tej konfrontacji spotka się w półfinale z lepszym z pary Eslov Ai (Szwecja) - Stella Sport La Romagne (Francja).


mat. prasowe KS Dartom Bogoria
fot.: M. Masalski


Relacja na żywo pod adresem:
http://www.laola1.tv/en-int/live/bogoria-grodzisk-mazowiecki-fc-saarbruecken/150816.html


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl