Zawsze nowe spojrzenie

W grodziskich szkołach i przedszkolach mocno zakorzeniła się tradycja wystawiania jasełek w okresie świąteczno-noworocznym. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, gdzie spektakle bożonarodzeniowe się odbyły, jednak największą publicznością i zasłużoną sławą od lat cieszą się przedstawienia przygotowywane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1. Młodzi artyści gościli na scenie Centrum Kultury 14 stycznia 2013 r.
- W jasełkach wystąpiło 43 dzieci, więc pracy było dużo, ale to taka wdzięczna praca i ja tym żyję. To są już nasze jedenaste jasełka w kinie. Wcześniej wystawialiśmy je tylko w szkole, ale ówczesna pani dyrektor Maria Michalak przekonała nas, że warto pokazywać nasze przedstawienia szerszej publiczności – mówiła Cecylia Kotowicz, katechetka, która stworzyła scenariusz przedstawienia. Dwóm paniom katechetkom (współtwórczynią przedstawienia jest także Renata Łoszewska) w przygotowaniach, które trwały od października, pomagały Renata Gowin i Mirosława Roman, zaś efektowne, barwne stroje przygotowali rodzice uczniów. Rezultat wielotygodniowych przygotowań był wyśmienity. - Chcąc wynagrodzić pracę dzieci i grona pedagogicznego, postanowiliśmy, że gmina ufunduje dzieciom wyjazd na sztukę teatralną. O tym, jaka to będzie sztuka zdecydują nauczyciele – zapowiedziała po zakończeniu jasełek wiceburmistrz Grodziska Maria Grabowska.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl