Książka godna prezydenta

Wyjątkowo uroczysty charakter miała promocja książki „Niepokorni 1976-1989. Mieszkańcy powiatu grodziskiego na rzecz wolności”. 24 stycznia do Centrum Kultury w Grodzisku przyjechał z tej okazji sam Prezydent RP Bronisław Komorowski.
- Ta wizyta jest niezwykle ważna ze względu na powód spotkania. Dzisiejsze spotkanie ma być pewnym hołdem dla „niepokornych”, dla tych, którzy powiedzieli „nie” poprzedniemu systemowi. Chcemy pokazać, że potrafimy pamiętać, potrafimy oddać hołd tym, którzy zmienili Polskę – witał gości burmistrz Grzegorz Benedykciński. Wśród przybyłych, oprócz głowy państwa, znaleźli się ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządu terytorialnego, a przede wszystkim bohaterowie książki – ludzie, którzy w okresie PRL-u zaangażowani byli w działalność opozycyjną.
Wydawcą publikacji, stanowiącej słownik biograficzny, jest Archiwum Państwowe Dokumentacji Płacowej i Osobowej w Milanówku, a inicjatorem – Wojciech Hardt, znany grodziskich działacz opozycji antykomunistycznej, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu, który podziękował całemu zespołowi redakcyjnemu oraz staroście i burmistrzom miast, które wsparły wydanie książki. – Liczę na dalszą przychylność, ponieważ te prace badawcze trwają, już mamy ponad 100 kolejnych biogramów w opracowaniu – powiedział.


<< Wróć do strony głównej Zobacz Lista artukułów >>

Komentarze:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy!
Dodaj swój komentarz
Nick: Email:
Twój komentarz pojawi się dopiero po zatwierdzeniu przez administratora.

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl