Bogoria nr 224, grudzień 2012 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Bogoria nr 224, grudzień 2012


Wieści z ratusza – str. 4
Relacja z XXVIII sesji Rady Miejskiej.


Ożywianie Historii – str. 7
Willa Radogoszcz to nie tylko miejsce, gdzie grodziszczanie w ciszy i spokoju mogą podziwiać muzealne eksponaty. Placówka ma dużo szersze ambicje, chce między innymi  realizować programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży i ciekawie upowszechniać wiedzę historyczną.


Misie na liftingu – str. 9
Chyba każdy kiedyś miał swojego ulubionego pluszaka. Aż trudno uwierzyć, że pierwsze tego typu zabawki pojawiły się na świecie niewiele ponad 100 lat temu. 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji duch maskotek zagościł w grodziskim Centrum Kultury…


Najlepiej mi przy fortepianie – str. 11
Wywiad z radnym Robertem Dziekańskim.


Ważne odczucia, nie statystyki – str. 12
22 listopada w Centrum Kultury grodziska Komenda Policji zorganizowała debatę społeczną, poświęconą kwestiom bezpieczeństwa. Gośćmi specjalnymi byli Komendant Stołeczny Policji gen. Mirosław Schossler i wicewojewoda mazowiecki, Dariusz Piątek.


Żyjemy w naprawdę fajnym miejscu – str. 13
Wywiad z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim.


Zawsze jest dla kogo grać – str. 14
W związku, ze zdjęciami do najnowszego filmu Aleksandra Dembskiego, w Grodzisku przez tydzień gościł zespół Kobranocka. Wywiad z wokalistą Andrzejem „Kobrą” Kraińskim i perkusistą Piotrem „Vysolem” Wysockim.


Sprawa krzyża – str. 17
Nasz listopadowy artykuł o poświęceniu krzyża na cmentarzu ewangelickim wywołał spory oddźwięk. Wyjaśniamy kulisy tego wydarzenia.


Potrafią  więcej… rapować – str. 18
24 listopada w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich odbył się ostatni koncert z cyklu „Podkowa freestyleśna”. Na cały cykl złożyły się 23 wydarzenia kulturalne.


Lochy w kasynie – str. 19
Przy ul. Kościuszki 14 stoi budynek, określany mianem „carskiego kasyna”. Trwająca właśnie przebudowa to dobry pretekst do przypomnienia jego historii.


Sport – str. 20-21


 


 


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl