Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Bogoria nr 230, lipiec-sierpień 2013


Tu bije serce rodzin wielodzietnych – str.1, 11-14
21-23 czerwca odbył się w Grodzisku I Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Impreza została objęta patronatem Prezydenta RP, przybyło prawie 1000 osób, w tym ponad 600. dzieci.


Do pracy przez bibliotekę – str. 5
Biblioteka Publiczna zakończyła realizację projektu „Absolwent w drodze do pracy”, skierowanego do absolwentów szkół średnich poszukujących pomysłu na własny rozwój zawodowy.


Trzy filary się spotkały – str. 6
18 czerwca w Centrum Kultury odbyło się forum przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnego biznesu i samorządów, inicjując w ten sposób projekt „3 Filary – model współpracy międzysektorowej”. Forum zorganizowało Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Obywatelskich „Obiektyw”.


Trudne początki – str. 7
Od 1 lipca za odbiór odpadów odpowiadają gminy, w myśl nowej ustawy śmieciowej. Początki nowych zasad gospodarowania odpadami wcale nie były łatwe.


Kontynuacja być musi – str. 8
Relacja z finałowego turnieju cyklu Grand Prix Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego w Szachach na rok 2012/2013 w Szkole w Adamowiźnie.


Zmiany bez rewolucji – str. 9
Grodziski oddział Polskiego Związku Emerytów i Rencistów wybrał na walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym nowego przewodniczącego. Został nim Bogdan Kossakowski.


Stawy królestwem czterech łap – str. 10
Już po raz trzeci w Grodzisku odbył się Piknik z Psem, organizowany przez Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego i Centrum Edukacji Kynologicznej Alto. 30 czerwca Stawy Walczewskiego stały się królestwem czterech łap.


Wybrał mnie Bóg – str. 15
Wywiad z Aaronem Spears'em, perkusistą – wirtuozem, członkiem zespołu Usher’a. 


Po stronie wykluczonych – str. 17
W Willi Radogoszcz 22 czerwca odbyło się spotkanie z Paulą Sawicką, najbliższą współpracowniczką Marka Edelmana. Okazją do spotkania była książka pt. „Prosto się mówi, jak się wie”, sui generis kompendium wypowiedzi Doktora.


O człowieku, który nie boi się ryzyka – str. 18
Honorowy Obywatel Grodziska, prof. Zbigniew Pełczyński odwiedził gościnne progi Radogoszczy. Profesor był powstańcem warszawskim, żołnierzem gen. Maczka a także wykładowcą Oksfordu, gdzie uczył m. in. Billa Clintona, Victora Orbana czy Radosława Sikorskiego.


Czarujący rozgardiasz – str. 19
W Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprezentowano obraz Józefa Chełmońskiego „Jarmark na kresach”. Obraz ten, zanim trafił do Radziejowic, przeszedł rozmaite perypetie…


Sport – str. 20 – 21

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl