Bogoria nr 232, październik 2013 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Bogoria nr 232, październik 2013


Bądźmy szczodrzy. Pamiętajmy… - str. 1
Swoiste Memento Mori w przeddzień święta zmarłych. Nekropolie pozostają od wieków przestrzenią wyobcowaną z naszej rzeczywistości, a jednocześnie są miejscem, w którym najwyraźniej czujemy obecność tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.


Szlachetny człowiek – str. 4
Wspomnienie po zmarłym we wrześniu Andrzeju Potyńskim, człowieku o szlachetności rzadkiej próby.


Gość z Brukseli – str. 6
Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego, przybyła 3 października do Grodziska, by spotkać się z młodzieżą z ZS nr 1. Dodatkowo spotkała się z władzami miasta, odwiedziła nasze najważniejsze inwestycje i wygłosiła wykład podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Miło na Miłej – str. 8
28 września mieszkańcy ulic Miła, Książęca, Czarnieckiego i Żółkiewskiego świętowali zakończenie modernizacji swoich ulic. Było miło, iście „po amerykańsku”…


Koniec projektu, nie koniec telewizji – str. 9
Zakończenie projektu „TVoja okolica – poznaj ją”, stało się okazją do dyskusji o budowaniu dobra wspólnego w powiecie oraz… dobrej zabawy. Gala odbyła się 30 września w klubie muzycznym Centrum Kultury.


Gotowi do wojny – str. 10
Pacjenci i goście Szpitala Zachodniego z niemałym osłupieniem obserwowali akcję 14. wozów gaśniczych, gaszących na terenie placówki płonącą cysternę. Wkrótce potem wszystko stało się jasne…


Nowe oblicze na dniu sąsiada – str. 11
15 września na Osiedlu Kopernik zorganizowano… Dzień Sąsiada. Pomimo niepogody, imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji i tyleż emocji.


Święto plonów z wicepremierem – str. 12
Wicepremier Janusz Piechociński i bp Tadeusz Pikus gościli 22 września na powiatowych dożynkach.


Lepiej szukać możliwości, zamiast przeszkód – str. 14 – 15
Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbywa się nieprzerwanie od 2005r. Również i w tym roku artyści udowodnili, że niemożliwe staje się możliwe.


Jestem sługą poetów – str. 16
Wywiad ze Staszkiem Soyką.


Kapela zagrała jak za dawnych lat – str. 17
W 2013 r. minęło 80 lat od założenia Polskiej Kapeli Ludowej. Z tej okazji uczniowie związanego z Grodziskiem Feliksa Dzierżanowskiego dali niepowtarzalny koncert.


Rzemieślnik z Grodziska – str. 19
27 września w Willi Radogoszcz odbył się wernisaż wystawy fotografii Stefana Deptuszewskiego. Zmarłego w 1998 r. artystę wspominali jego przyjaciele.


Powstanie Warszawskie w Grodzisku – str. 21
Jest na cmentarzu parafialnym mogiła powstańców warszawskich. Niewiele osób wie o jej istnieniu, jeszcze mniej zdaje sobie sprawę z okoliczności, które zadecydowały o pochówku uczestników powstania w Grodzisku.


Wszystkie drogi do Podkowy – str. 23
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Podkowie Leśnej odbyła się debata pt. „Niepokorni, solidarni – rozmowy o polskich drogach do wolności”.


Sport – str. 24 – 25

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl