Bogoria nr 234, grudzień 2013

Bogoria nr 234, grudzień 2013


Mikołaj pod strażą - str. 1
7 grudnia najmłodsi mieszkańcy Grodziska spotkali się ze świętym Mikołajem.


Dekada ze szpitalem – str. 6
Szpital Zachodni im. Jana Pawła II działa już od dziesięciu lat. Pomimo wiadomej kondycji służby zdrowia, do redakcji wciąż napływają podziękowania za wspaniałą opiekę, którą szpital oferuje. 28 listopada odbyła się gala celebrująca dekadę istnienia tej placówki.


Strategia rozwoju, strategia promocji – str. 7
26 listopada w Centrum Kultury odbyły się konsultacje społeczne w sprawie strategii promocji i rozwoju gminy Grodzisk Maz.


Drużyna szlachetnych ludzi – str. 8 – 9
Kinga Przybyło jest uczennicą Gimnazjum nr 1. Niestety, choruje na nowotwór kości. Do tego wraz z rodziną żyła w bardzo skromnych warunkach. Dlatego szybko zawiązała się akcja pomocy dziewczynce i już 6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego i wyremontowanego mieszkania.


Sto lat dla Bohdana Łazuki! – str. 10
Bohdan Łazuka na swe 75. urodziny postanowił przygotować benefis. A że mieszka na terenie naszej gminy, to urządził go w Centrum Kultury.


Misiowe szaleństwo – str. 11
24 listopada w Centrum Kultury obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. A świętowano pod hasłem „zrób sobie misia”.


Kto mu dał skrzydła? – str. 12
Mający na swym koncie współpracę z Billy Cobhamem i Mike Sternem Dean Brown dał porywający koncert w Grodzisku.


Tu zawsze coś się dzieje – str. 13
Świetlica w Łąkach działa już od roku. Oferta placówki będzie rozwijana.


Przyszły rok zapowiada się imponująco – str. 14 – 15
Jakie są perspektywy dla naszego miasta? Najlepiej wiedzą włodarze. Wywiad z burmistrzem Grodziska, Grzegorzem Benedykcińskim.


Artysta pierwszego dubla – str. 16
Rozmowa z Jackiem Fedorowiczem.


Wyjść z sieci – str. 17
Grodzisk jest już stałym punktem na koncertowej mapie gwiazd. Tym razem, przy okazji występu grupy Cree Igor Starczak rozmawiał z muzykiem Sebastianem „Bastkiem” Riedlem, gitarzystą i wokalistą tego zespołu.


Dla świata mam gitarę – str. 19
Marek Majewski i Milanowskie Centrum Kultury przygotowali wspólnie projekt promujący poezję śpiewaną i kabaret. Nasz reporter udał się więc na inaugurację tego przedsięwzięcia.


Forteca u wrót puszczy – str. 21
Niby góry, ale tak naprawdę wytwór człowieka. Niby szwedzkie, ale nazwa mylnie kojarzy to miejsce z potopem. Wątpliwości rozwiewa i historię Gór Szwedzkich opowiada nasz ekspert historii lokalnej, Łukasz Nowacki.


Fetting w Baranowie – str. 22
W przeddzień 86. rocznicy urodzin Edmunda Fettinga w Baranowie zorganizowano imprezę, jakiej jeszcze nie było. Relacja z Fetting Festiwal, który odbył się w kościele parafialnym św. Józefa Oblubieńca N. M. P.


Nowe wyzwania lekarstwem na rutynę – str. 23
Wywiad z Małgorzatą Soczewicz, nauczycielką z Gimnazjum nr 1, współautorką wirtualnego podręcznika „Włącz Polskę”, stworzonego głównie z myślą o uczniach przebywających za granicą i chcących uczestniczyć w polskim systemie edukacyjnym.


Sport – str. 24 – 25

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl