nr 190, lipiec-sierpień 2009 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Najlepsi z najlepszych! - str. 1
Grodzisk zajął I miejsce w Rankingu Samorządów organizowanym od jedenastu lat przez dziennik "Rzeczpospoita". Przewodniczącym Kapituły oceniającej samorządy był Jerzy Buzek - str. 1
Wieści z ratusza - str. 4
W czerwcu radni miejscy zbierali się dwukrotnie: 3 czerwca odbyła sie XXXII sesja Rady Miejskiej, a trzy tygodnie później kolejna. Największe dyskusje towarzyszyły miejscowym planom zagospodarowania.
Można budować wokół Centrum - str. 5
Dwuhektarowy teren wokół Centrum Kultury wkrótce może zmienić się w wielki plac budowy. Uchwalony przez Radę Miejską plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje ciasną zabudowę do wysokości trzech kondygnacji.
Szersza sieć - str. 7
Z Joanną Antczak, inspekotrem-koordynatorem ds. informatyki Urzędu Miejskiego w Grodzisku, o bezpłatnym dostępie do Internetu rozmawia Krzysztof Bońkowski.
Sztuka i biznes - str. 8
Jedenaście osób ukończyło kurs decoupage'u zorganizowany w czerwcu przez Powiatowy Urząd Pracy. Część z nich już myśli o założeniu własnej działalności.
W Grodzisku wygrała Danuta Hübner - str. 8
28,82% - tyle wyniosła frekwencja w Grodzisku podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 7 czerwca. Oznacza to, że z 31372 uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta i gminy do urn poszły 9044 osoby.
Korzenie Mazowsza w Cegłowie - str. 9
Stadion Oriona po raz czwaty w ostatnich latach stał się areną walk zbrojnych. 21 czerwca uczestnicy potyczek nie szczędzili sił w zadawaniu sobie razów. Ich poczynania obserwowała liczna publiczność, która zagrzewała walczących do boju.
Szkoła Pana Hipolita - str. 10
Zespół Szkół im. H. Szczrrkowskiego obchodził jubileusz czterdziestolecia działalności.
Dla mnie strach nie istnieje - str.11
Rozmowa z animatorem kultury Janem Magiereckim.
Smaki regionów - od Mazowsza do Styrii - str. 12
W sobotę 13 czerwca plac przed Centrum Kultury zamienił się w tradycyjny jarmark.
Najważniejsza jest integracja - str. 13
Z Helmutem Kienreichem, burmistrzem Weiz, rozmawia Agnieszka Papieska.
Miasto pełne energii - str. 14-15
Reportaż z Weiz
Przyciągamy jak magnes - str. 16
Z dyrektorem Centrum Kultury Pawłem Twardochem rozmawia Krzysztof Bońkowski.
Zapis wędrówki - str. 18
Posród wydawnictw rocznicowych książka Szlismy po zwycięstwo. Wspomnienia założycieli Obywatelskiego Komitetu Wyborczego "Solidarność" w Grodzisku zajmuje miejsce szczególne. Nie tylko unika typowych grzechów podobnych publikacji, ale staje się waznym śladem najnowszej historii, a przede wszystkim intrygującą, wartą uwagi lekturę.
Zaginieni święci - str. 19
W roku 1687 z woli Wojciecha Mokronoskiego, kasztelana rawskiego, rozpoczęła się budowa murowanej świątyni, która miała kryć doczesne szczątki kolejnych przedstawicieli rodu. Ufundowany przez Mokronoskich kościół, rozbudowywany staraniem kolejnych proboszczów grodziskiej parafii, stał się naturalnym schronieniem dla wielu cennych dzieł dztuki, o czym z dumą obwieszczają parafialne inwentarze.
Sport - str. 20-22


 


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl