nr 192, październik 2009 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Grodziski epizod Marka Edelmana - str. 1
Zmarł Marek Edelman. Do licznych epitetów próbujących godnie uczcić pamięć i uświadomić znaczenie Doktora, warto dodać jeszcze jeden, skromniejszy: mieszkaniec Grodziska.


Wieści z ratusza - str. 4
Na prośbę starosty powiatu grodziskiego sesja rady miejskiej odbyła sie 29 września, czyli dzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Wszystko przez upływający z końcem miesiąca termin składania wniosków o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.


Mamy kardiologię - str. 5
6 października w Szpitalu Zachodnim otwarto Oddział Diagnostyki Chorób Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej z Pracownią Hemodynamiki, umożliwiającą ratowanie pacjentów z ostrym zawałem serca.


Galopem po zwycięstwo - str. 7
Wdzięk, szyk, dążenie do najlepszego kontaktu z koniem - te elementy brano pod uwagę w tegorocznych zawodach jeździeckich w Książenicach.


Pracownie jak króla pałace - str. 9
Do budynku przy ul. Traugutta zjeżdżają się od godziny siódmej. Niektórych przywożą rodzice, inni przychodzą pieszo, sporą grupę przywozi specjalny bus. Na drugim piętrze robi się gwarno. Każdy chce się przywitać, dowiedzieć, jak spędzili czas koledzy i koleżanki, opowiedzieć o sobie. Tak zaczynają dzień uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Malwa".


Pół wieku "szóstki" - str. 11
Podwójny jubileusz obchodzi w tym roku Szkoła Podstawowa nr 6, która działa od pięćdziesięciu lat, a od dziesięciu nosi imię Szarych Szeregów.


Laury dla oświaty - str. 12
Ponad osiemdziesięcioro nauczycieli i pracowników administracji gminnych i powiatowych placówek oświatowych zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Zapał jest zaraźliwy - str. 13
Z Iwoną Przybytniak, polonistką pracującą w grodziskim ZSTiL nr 2, rozmawia Łukasz Nowacki.


Budujemy orkiestrę - str. 14
Z Ryszardem Klechą, tamburmajorem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, pomysłodawcą i kapelmistrzem działającej w Centrum Kultury Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Grodzisku, rozmawia Krzysztof Bońkowski.


Alwernia jak Rimini - str. 15
Zapis spotkania z mieszkającym od niedawna w gminie Grodzisk aktorem Andrzejem Grabowskim, który 6 października był gościem Marty Kubek i Łukasza Nowackiego, którzy 6 października cotygodniową audycję "Łyk kultury" poprowadzili na żywo w klubie muzycznym.


Sport - str. 17-19


Do schodka trzeba się przyzwyczaić - str. 24
Do redakcji zadzwoniła mieszkanka Grodziska, którą spotkała nieprzyjemna przygoda na niedawno przebudowanej ulicy Montwiłła.


 


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl