nr 194, grudzień 2009 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Wędrujące macewy - str. 2
7 grudnia dokonano wydobycia macew, które przeleżały w ukryciu prawie 70 lat. Po oczyszczeniu zostały złożone na grodziskim kirkucie.


Daleko w tyle za Azerbejdżanem – str. 3


Przyjętą 13 grudnia 2006 roku przez ONZ Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych ratyfikowały m. in. Azerbejdżan, Algieria czy Armenia. Polska do ratyfikacji dokumentu się nie kwapi.


Wieści z ratusza - str. 5
 XXXVII sesja Rady Miejskiej odbyła się 25 listopada. Radni zajmowali się m. in. określeniem wysokości stawek podatków na 2010 rok.


Ryczałtem za śmieci - str. 6
W związku z wejściem w Zycie nowego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Grodzisk firmy odbierające od mieszkańców odpady zaproponują swoim klientom podpisanie nowych umów.


100 lat mało jeszcze – str. 7


Stulatków nie trzeba szukać w dalekiej Japonii czy Gruzji. Żyją obok nas, często są naszymi sąsiadami. O setnych urodzinach Stanisławy Kołakowskiej pisze Sławomir Sadowski.


Pomóc, nie pomóc…? – str. 8
Czy młody człowiek może zrobić coś, aby jego rówieśnicy nie zażywali narkotyków, alkoholu, nikotyny – na to pytanie próbowała znaleźć odpowiedź młodzież z grodziskiego LO i Gimnazjum nr 3 podczas spotkania, które odbyło się 1 grudnia w Centrum Kultury.


Bezinteresowni - str. 9
- Często spotykam się z opinią, że wolontariusz to frajer, bo pracuje za darmo. A za to, co robią, tym ludziom należy się szacunek – mówi Maria Barańska, która koordynuje działania wolontariatu w Szpitalu Zachodnim.


Obudzić marzenia – str. 11
30 listopada w sali konferencyjnej Szpitala Zachodniego odbyła się konferencja pt. „Poszerzyć krąg”.


Zawsze może wydarzyć się coś wyjątkowego – str. 12-13
Z burmistrzem Grodziska Grzegorzem Benedykcińskim rozmawia Krzysztof Bońkowski.


Bawimy się muzyką – str. 14
Rozmowa ze Stanisławem Wiśniewskim, założycielem i dyrygentem działającego pod auspicjami ZNP zespołu Viva la musica.


Moje Stawisko – str. 15
Pierwsza część wspomnień Wiesława Kępińskiego, który w powstaniu warszawskim stracił niemal całą rodzinę, a w 1947 roku jako piętnastoletni chłopiec został przyjęty na wychowanie przez Annę i Jarosława Iwaszkiewiczów.


Sport – str. 19-21
Podsumowanie występów piłkarzy w rundzie jesiennej, wywiad z Robertem Florasem, informacje o występach pingpongistów Bogorii Grodzisk.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl