Nr 199, czerwiec 2010 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Gwiazdy na otwarcie - str. 1
Nowoczesna oczyszczalnia ścieków w Grodzisku już działa. Oficjalne otwarcie nastąpiło w sobotę 12 czerwca.

Znane - nieznane - str. 2
13 czerwca na wszystkich miłośników historii naszego miasta czekała nie lada gratka - letni spacer szlakiem zabytków. tym razem wyprawa odbyła się pod hasłem "Tropem tajemnic miasta".

Przedsiębiorcy mają klub - str. 3
Business Club Polska, organizacja biznesowa skupiająca przedsiębiorców z powiatu grodziskiego, zainaugurowała działalność Wielką Galą Biznesu, która odbyła się 18 maja w centrum Kultury.

Wieści z ratusza - str. 4

Zmieszczą się tam wszystkie dzieci - str. 5
W ostatnią niedzielę maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego publicznego przedszkola przy ulicy Górnej w Grodzisku.

Szybki pieniądz to tanie inwestycje - str. 6
Ze skarbnikiem gminy Andrzejem Muchą rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Duża rodzina - wielka radość - str. 7
Bogaty w wydarzenia był ostatni tydzień maja dla grodziskich dużych rodzin, a szczególnie dla naszych czworaczków. W Dniu Matki spotkał się z nimi marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, a cztery dni później minister Jacek Sasin.

Cuda, cudeńka - str. 8
Ponad osiemdziesięciu wystawców z Polski, Litwy, Austrii i Francji, rozłożyło swoje produkty na placu przed Centrum Kultury w niedzielę 13 czerwca na II Jarmarku Produktów Regionalnych.

Przyjaciele dzieci - str.9
650 dzieci wzięło udział w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez szkołę Podstawową nr 4, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Familia".

Jak na Mazurach - str. 10
Przed dwa dni miłośnicy sportów wodnych z Grodziska i okolic mieli okazję poczuć wiatr w żaglach. Wszystko za sprawą weekendu żeglarskiego, który odbył się 22 i 23 maja na Stawach Walczewskiego.

Szkoła powodzianom - str. 11
W ostatni weekend maja w budynku przy ul. Kilińskiego, jak na dni wolne od nauki, panowała niezwykła atmosfera. W sobotni ranek szkolny hol zapełnił się uczniami, którzy niecierpliwie wyczekiwali rozpoczęcia zbiórki darów dla powodzian.

Inwestycja na pokolenia- str. 12-13
Z Urszulą Chrzanowską, koordynatorem Jednostki realizującej Projekt "Gospodarka wodno-ściekowa w Grodzisku Mazowieckim", rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Bieda onieśmiela - str. 14
Z laureatką tytułu Człowiek Roku 2009 Teresą Kucharską-Górską, przewodniczącą Caritas w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej, rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Fryderyk u Marylskiego - str. 15
Etiudy, polonezy i mazurki Fryderyka Chopina można było usłyszeć w niedzielę 6 czerwca w Książenicach.

Piąty wymiar Tadeusza Łapińskiego - str. 16
"Sztuka Bezgraniczna" Tadeusza Łapińskiego to tytuł wystawy, którą można oglądać do końca sierpnia w foyer Centrum Kultury w Grodzisku.

Sukces w Aywaille - str. 17

Nie tylko komary - str. 19
Przy dużej wilgotności i gwałtownych opadach, powodujących powstawanie licznych okresowych zbiorników wodnych, populacje komarów rozwijają się bardzo szybko i osiągają znaczną liczebność.

Sport - str. 20-21


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl