nr 203, listopad 2010 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Jak w Żelazowej Woli - str. 1
17,5 mln zł dofinansowania otrzyma gmina Grodzisk na rewitalizację Parku Skarbka, Stawów Goliana i willi Radogoszcz. Dzięki temu już w przyszłym roku w mieście pojawią się nowe place zabaw, pomosty na Rokiciance, muszla koncertowa i dużo zieleni.

Perły nekropolii - str. 2
Grodziski cmentarz ma długą i barwną historię. Niektóre groby swym kunsztem przypominają nekropolię powązkowską. Opowiadali o tym Aurelia i Janusz Sobierajowie 23 października podczas spaceru szlakiem zabytków.

Rockowy Słoń - str. 3
Fani ciezkiego brzmienia z pewnością mieli swój dzień 22 października. Grodziska Alternatywa zorganizowała w klubie Słoń koncert rockowy, na który każdy mógł przyjść, ponieważ wstęp był darmowy.

Wieści z ratusza - str. 4

Budujemy TBS - str. 5
Za rok przy ul. Milanowskiej na os. Jaśminowa do użytku zostanie oddany pierwszy w Grodzisku budynek mieszkalny wybudowany w ramach TBS. Kamień węgielny pod obiekt został wmurowany 13 października.

Deszcz nagród - str. 6
Bardzo owocny pod względem prestiżowym był dla Grodziska październik. W kilku róznych zestawieniach gmina znalazła sie na podium, a w rankingu samorzadów przyjaznych przedsiębiorczości zajęła pierwsze miejsce.

Start na mecie - str. 7
Uroczystą konferencją zakończył się trwający w Grodzisku od 2007 roku projekt "Start w dorosłość". Wydarzenie miało miejsce 20 października w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury.

20 lat minęło - str. 8
Budowa Szpitala Zachodniego mogłaby śmiało kandydować do miana najdłuższej w historii nowoczesnej Europy. Od momentu wmurowania kamienia węgielnego upłynęło dwadzieścia lat z okładem. 19 października w Centrum Kultury świętowano ukończenie inwestycji.

Dobra grupa - str.9
Polski Związek Emerytów i Rencistów w Grodzisku Mazowieckim skończył właśnie 50 lat. Okrągły jubileusz świętowano 24 października w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Westfala.

Oświata nagrodzona - str. 10
Występem uczniów Szkoły Muzycznej rozpoczął się Dzień Edukacji Narodowej świętowany 26 października w Centrum Kultury.

Cegiełka od harcerzy - str. 11
Choć czas powodzi, która kilkakrotnie przetaczała się przez nasz kraj, wydaje się odległy, problemy poszkodowanych przez żywioł są nadal aktualne. Stąd pomysł na "Tornister Marzeń".

Choinka z makaronu- str. 12
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, chcąc podsumować trzy lata projektu "Poszerzyć Krąg", zorganizowało 22 października Piknik Integracyjny w Hali Sportowej. Uczestnicy przez cztery godziny brali udział we wspaniałej podróży dookoła świata.

Egzamin na burmistrza - str. 13
Cztery osoby ubiegać się bedą o stanowisko burmistrza Grodziska. By przybliżyć mieszkańcom sylwetki kandydatów, przeprowadzaliśmy mały egzamin - każdy ze startujących w wyborach na burmistrza otrzymał ten sam zestaw pytań.

Kandydaci odpowiadają - str. 14-15

Tańczący kapłan - str. 17
Wieczór wspomnień o ks. Romanie Indrzejczyku, poecie, dawnym wikarym parafii św. Anny, który zginął w katastrofie smoleńskiej, zorganizowała Biblioteka Publiczna 26 października.

Muzyczna pocztówka z podróży - str. 18
Jest 6.00 rano. Na parkingu przed grodziskim Centrum Kultury słychać ożywione głosy i smiechy chórzystów Cantaty. Czekamy na autokar, który zawiezie nasz chór do Włoch. Jedziemy na Lago di Garda Music Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr nad jeziorem Garda

Humor Chopina - str. 19
Był świetnym parodystą i karykaturzystą - tak o naszym narodowym kompozytorze mówi Ewa Kłujszo, reżyser spektaklu "Chopin bez cenzury", który 22 października na deskach Centrum Kultury przedstawił Teatr Łups! z Piaseczna.

Wspomnienie o poczatkach - str. 20
Tablica upamiętniająca działalność Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Grodzisku została odsłonięta 22 października na budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki, gdzie mieściła się pierwsza siedziba organizacji.

Jestem mściwy - str. 21
Z Maciejem Maleńczukiem, który niedawno wystąpił z zespołem Psychodancing na X Dniu Milanówka, rozmawiała Natalia Kawałko

Ogłoszenia - str. 22

Chopinowski Milanówek - str. 23
Rok Chopinowski powoli dobiega końca, nie znaczy to jednak, że kończą się związane z nim imprezy. Ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu zaproponował Milanówek, gdzie odbył się Tydzień Chopinowski.

Sport - str. 24-25

Krzyżówka z patronem - str. 26


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl