Bogoria nr 204, grudzień 2010 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Piąta kadencja - str. 1
Grzegorz Benedykciński 21 listopada został wybrany na burmistrza Grodziska. Oznacza to, że swoją funkcję będzie pełnił piątą kadencję z rzędu.

Patriotyczna podróż w czasie - str. 2
Z rozmachem obchodzono Święto Niepodległości 10 listopada z Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2. Z tej okazji uczniowie przygotowali widowisko historyczne związane z 92. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

O przemilczeniach - str. 3
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był gościem spotkania pt. "Przemilczane ludobójstwo na kresach wschodnich", zorganizowanego 5 listopada w Centrum Kultury.

Wieści z ratusza- str. 4

Lodowe szaleństwo - str. 5
Obecność lodowiska przed Centrum Kultury stała się już tradycją. W tym roku ma ono być jednak dużo bardziej komfortowe.

40-tysięczny mieszkaniec - str. 6
Prezentacja świetlicy osiedlowej przy ul. Westfala oraz wręczenie pamiątkowego zegarka czterdziestotysięcznemu mieszkańcowi gminy zostały zaplanowane na popołudniowe godziny Święta Niepodległości.

Głos młodych - str. 7
Spotkanie władz samorządowych i przedstawicieli jednostek gminnych z dziećmi i młodzieżą z grodziskich szkół odbyło się 16 listopada w Centrum Kultury.

Autorytet bez przemocy - str.9
Związek Dużych Rodzin 3+ przygotował dla swoich członków jedno spotkanie, ale za to z podwójnym programem. w Centrum kultury 6 listopada dzieci brały udział w zabawach, a ich rodzice wysłuchali inspirującego wykładu.

Klasa światowa! - str. 9
Chór Żeński Elsner Coro, La Musica z Lublina, Chór Żeński Lutnia i Warszawska Orkiestra Smyczkowa uświetniły dziesięciolecie działalności Grodziskiego Chóru Bogorya. Koncert jubileuszowy odbył się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej.

Dopalacze wypalają - str. 10
Jak wyglądała walka z "branżą kolekcjonerską" w powiecie grodziskim?

Co wy wiecie o łososiu? - str. 11
Odpowiedź na to pytanie znają uczniowie Technikum Gastronomicznego, którzy 17 listopada uczestniczyli w projekcie "Zdrowa Szkoła".

Przerobią "Chopina"? - str. 12
Grodzisk ma żeglarskie korzenie. To tutaj dzieciństwo i młodość spędził Leonid Teliga. Niejako w jego ślady poszedł Kuba Jeleński, czternastoletni mieszkaniec naszego miasta, który brał udział w niedawno zakończonym, feralnym rejsie żaglowca "Fryderyk Chopin".

Krajobraz po wyborach - str. 13-14
21 listopada nie przyniósł poważnych zmian na grodziskiej scenie politycznej.

Nie miałem dylematu - str. 15
Z Grzegorzem Benedykcińskim, który 1 grudnia złożył ślubowanie i po raz piąty z rzędu objął urząd Burmistrza Grodziska Mazowieckiego rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Sztuka pełna tajemnicy - str. 16
Dom Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku po raz jedenasty gościł Festiwal muzyczne Konfrontacje, któremu w tym roku towarzyszyło hasło "Od Chopina do Lutosławskiego".

Poezja, wróżka i rock - str. 17
Ezoteryczne spotkanie poetyckie pod hasłem "Metafizyczna Diablonada" odbyło się w wieczór andrzejkowy w klubie muzycznym Centrum Kultury, gdzie 30 listopada swoje wiersze mogli zaprezentować poeci z Mazowsza.

Moda na teatr - str. 18
Z Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol, rozmawiała Natalia Kawałko.

Ognisko w mateczniku - str. 19
Kilkaset obrazów olejnych i ponad 200 fotografii słuchaczy i wykładowców Publicznego Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku można oglądać w galerii Centrum Folklorystycznego "Matecznik Mazowsze" w Karolinie.

Wspieramy przedsiębiorczość - str. 20
Artykuł sponsorowany.

Mity są potrzebne - str. 21
30 listopada na zaproszenie Stowarzyszenia Europa i My oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku do grodziskiego Centrum kultury przyjechał Norman Davies.

Ogłoszenia - str. 22

Mali studenci - wielka nauka - str. 23
Wystarczy, że masz 8 lat, aby zostać studentem, dostać indeks i uczestniczyć w wykładach akademickich w auli ZSTiL nr 2.

Sport - str. 24-25

Krzyżówka z patronem - str. 26

Sztandar z rąk rotmistrza – str. 28
Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego z Podkowy Leśnej 11 listopada otrzymało sztandar z rąk rotmistrza Włodzimierza Suchodolskiego, ostatniego żyjącego oficera służby czynnej II Pułku Ułanów Grochowskich. 


 

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl