Bogoria nr 205, styczeń-luty 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Promocyjna ofensywa – str. 1
Szeroko zakrojona kampania promocyjna naszego miasta wystartowała 20 stycznia. Grodzisk już pojawia się w spotach telewizyjnych, niebawem mieszkańcy wezmą udział w programie „Kocham Cię Polsko”, a w marcu ruszy nowoczesna strona internetowa.

5 lat bez Marka – str. 2
Msza św. w dniu piątej rocznicy śmierci Marka Cabanowskiego, przewodniczącego Rady Miasta II i III kadencji, odbyła się 20 stycznia w kościele św. Anny. Nabożeństwo celebrował ks. Eugeniusz Dziedzic, który w kilku słowach przypomniał sylwetkę grodziskiego dziejopisa i miłośnika jazzu.

Na piwnym szlaku – str. 3
Nie wszyscy wiedzą o tradycjach piwowarskich Grodziska. Tym bardziej warto odnotować publikację Henryka Sienkiewicza „Piwne Mazowsze”.

Wieści z ratusza – str. 4
Relacja, z ostatniej w 2010 roku, sesji Rady Miejskiej.

Krok do obwodnicy – str. 5
4 stycznia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał w Warszawie umowę z krakowskim biurem projektowym Transprojekt na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego zachodniej obwodnicy Grodziska.

Jak uruchomić procedury? – str. 6
Do redakcji napisała mieszkanka Szczęsnego, która w liście opisała przykrą historię, której była uczestnikiem 3 stycznia. Czytelniczka znalazła potrąconego psa i pyta jakie są procedury w takich przypadkach.

Czy jest coś do jedzenia? – str. 7
Z tym pytaniem zadawanym przez dzieci można się spotkać nie tylko w dalekiej Afryce, ale także zdecydowanie bliżej nas. Problem ubóstwa to w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działających w grodziskim powiecie codzienność.

Sylwester na 94,5 FM – str. 8
Zabawa sylwestrowa z Radiem Bogoria wystartowała na antenie punktualnie o 20.00. Od 21.15 audycja prowadzona przez Mieczysława Osiadacza i Kingę Mintwiłło była transmitowana na plac przed Centrum Kultury.

Czytanie za oceanem – str. 9
Dorota Olejnik, dyrektor Biblioteki Publicznej, znalazła się w dziesięcioosobowej grupie polskich bibliotekarzy, którzy w grudniu przez blisko dwa tygodnie gościli w USA w ramach wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez amerykański Departament Stanu, Academy of Educational Development oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Lubię konkrety – str. 10
Z Joanną Wróblewską, przewodniczącą Rady Miejskiej, rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Kolejowa próba przetrwania – str. 11
Reportaż o podróżowaniu pociągami podmiejskimi.

Orkiestra otwiera serca i portfele – str. 12-13
Zakupiony przez nich sprzęt ratuje ludzkie życie. Aby zebrać miliony wystarczy im co roku jeden zimowy dzień. Rozpoznasz ich po czerwonych serduszkach i bezinteresownym uśmiechu. Chyba nikt nie ma wątpliwości – to muszą być ludzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczęście zaczyna się od uśmiechu – str. 14
Z Katarzyną Pakosińską, współzałożycielką Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odwiedził 9 grudnia grodziskie Centrum Kultury, rozmawiała Natalia Kawałko.

Z muzyką od przedszkola – str. 15
Trzeci sezon działalności rozpoczęła Filharmonia Dziecięca, której spotkania odbywają się co drugą niedzielę w podkowiańskim Pałacyku Kasyno.

Pobajali – str. 16
330 uczniów z 12 szkół z powiatu grodziskiego wzięło udział w XVI edycji konkursu pod hasłem „Dawno, dawno temu…”, organizowanego przez grodziską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 5 stycznia w Centrum Kultury.

Książki jak dzieci – str. 17
Ksiądz Mieczysław Nowak zachwyca się kwiatami przed kościołem św. Anny. – To przeżycie estetyczne – mówi. – Przeciwieństwem jest przeżycie religijne. Ma ono, jak twierdzi niemiecki religioznawca Rudolf Otto, budowę responsoryjną, tzn. jestem „ja” i Ten, który odpowiada. Tylko w przeżyciu religijnym możliwe jest powołanie – wyjaśnia kapłan, z którym rozmawiał Sławomir Sadowski.

Ogłoszenia – str. 18

Wypadek przy pracy – str. 19
Niezależnie od tego, czy poszkodowany doznał złamania, czy też sprawa skończyła się na niewielkim siniaku lub skaleczeniu, każde zdarzenie, które nastąpiło w związku z pracą i zakończyło się urazem, powinno być traktowane jako wypadek przy pracy.

Sport – str. 20–21

Krzyżówka – str. 22

Kolędowe serce Grodziska – str. 24
Grudzień i styczeń to dla grodziskich zespołów artystycznych występy w świątecznym repertuarze. Miłośnicy wspólnego kolędowania mieli wiele okazji, by posłuchać pieśni bożonarodzeniowych w rodzimym wykonaniu.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl