Bogoria nr 207, kwiecień 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Niezwykły gość – str. 1
– Matko, rozgość się u swoich dzieci, w naszym Grodzisku jak w swoim domu – ksiądz prałat Eugeniusz Dziedzic witał figurę Matki Boskiej Fatimskiej, która odwiedziła parafię św. Anny 2 kwietnia.

Satyryczna manufaktura – str. 2
Do końca kwietnia w foyer kina Centrum Kultury można oglądać prace artystów z całego kraju, którzy uczestniczyli w konkursie artystycznym zorganizowanym przez miasto Żyrardów w ramach „Manufaktury Satyry”. Otwarcie ekspozycji miało miejsce 25 marca.

UTW ma 5 lat – str. 3
Kiedy w 2006 roku grodziski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaczynał działalność, mało kto wiedział, co to takiego. Dziś ma ok. 250 słuchaczy, setki sympatyków i przyjaciół, a na koncie ponad 140 wykładów, mnóstwo wycieczek, szkoleń i innych inicjatyw.

Wieści z ratusza – str. 4
VI sesja Rady Miejskiej odbyła się 30 marca. Podczas obrad radni m.in. wyodrębnili środki na fundusz sołecki na 2012 rok oraz wyznaczyli strefę płatnego parkowania przy Centrum Kultury.

Schetynówką przez Chrzanów – str. 5
Grodzisk znalazł się wśród samorządów, które otrzymają dotację na przebudowę dróg w ramach programu tzw. „schetynówek”. 16 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie stosowne umowy z przedstawicielami samorządów podpisał wojewoda Jacek Kozłowski.

Czas na dialog – str. 6
„Perspektywy rozwoju rejonu podwarszawskiego” – to temat spotkania roboczego przedstawicieli podstołecznych samorządów z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz szefami jednostek odpowiedzialnych za drogi wojewódzkie, meliorację oraz wdrażanie programów unijnych.

Drogowe bolączki – str. 7
Przyszła wiosna, roztopy i dopiero się zaczęło. W połowie marca Czytelnicy informowali nas, że fatalny stan dróg uniemożliwia im normalne funkcjonowanie.

Czekanie na SOR – str. 8
Sławomir Sadowski na łamach „Bogorii” występował już w różnych rolach – dziennikarza, pisarza, bohatera tekstu. Tym razem napisał do nas jako obywatel do głębi zirytowany działalnością SOR w Szpitalu Zachodnim.

Zmiany w oświacie – str. 9
Kilka najważniejszych informacji, z którymi warto zapoznać się w kontekście zmiany ustawy o systemie oświaty.

Taneczne pokolenie – str. 10
Magia różnokolorowych strojów, barw i świateł. Muzyka otaczająca zebranych ze wszystkich stron. 12 i 27 marca w Centrum Kultury królował taniec – więc to musiał być Taneczny Show. 

Harfa urzekła – str. 11
Członkowie zespołu Beltaine mogą czuć się w Grodzisku Mazowieckim jak w domu. Ich koncert, który odbył się 16 marca w Centrum Kultury, był okazją do trzeciej już wizyty muzyków w naszym mieście.

Święty spokój nie jest najważniejszy – str. 12
Z radnym Janem Morwińskim rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Pokazuję inne spojrzenie – str. 13
Z radną Joanną Biegałą rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Meksykańska fala i lambada – str. 14
– Nasi goście z Austrii, Belgii, Francji, Litwy, Zakopanego i Giżycka najbardziej zazdroszczą nam wspaniałej młodzieży. Dziękuję wam za absolutnie pełną kulturę i spontan taki, że głowa mała – powitał wszystkich Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, otwierając IV Międzynarodowy Turniej Futsalu.

Sceny warte każdej ceny – str. 15
Gdyby Hipolit Szczerkowski, wybitny grodziski animator teatru amatorskiego, mógł pojawić się na przeglądzie swego imienia, z pewnością miałby powody do radości. III Mazowiecki Festiwal Teatralny pod hasłem „Totalnie Teatralnie”, który odbył się w dniach 25 i 26 kwietnia w grodziskim Centrum Kultury, był świętem wszystkich miłośników sztuki scenicznej.

Swing na grzejniku – str. 16
Motywem przewodnim trzeciego koncertu z cyklu „Jazz w Kasynie”, który odbył się w Podkowie Leśnej 5 marca, był swing. Bardzo szybko okazało się, że taki wybór na zakończenie karnawału to strzał w dziesiątkę.

O Ukrainie i ochronie zabytków – str. 17
Dwa bardzo interesujące spotkania zaproponowało w lutym i w marcu Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. 27 lutego odbyła się prezentacja książki „Jarosław Iwaszkiewicz i Ukraina” połączona z koncertem muzyki cerkiewnej oraz ukraińskich i rosyjskich pieśni ludowych.

Co? Gdzie? Kiedy? – str. 18

Odpowiedź na „Klimakterium” – str. 19
28 marca w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury zapanowała „Andropauza”. Ta sztuka z męską przypadłością w tytule przyciągnęła zarówno kobiety jak i mężczyzn – nie tylko tych w adekwatnym do tytułu wieku.

NGO – str. 20
Organizacje pozarządowe, które posiadają status organizacji pożytku publicznego (w skrócie: OPP) oprócz dodatkowych obowiązków, otrzymują ważny dla swojego funkcjonowania przywilej. Podatnicy mogą przekazywać na ich rzecz 1% swojego podatku.

Dlaczego szkoła? – str. 21
artykuł sponsorowany 

Ogłoszenia – str. 22

Piwnica w Grodzisku
– str. 23
Ten rok dla Piwnicy pod Baranami jest wyjątkowy, kabaret świętuje właśnie swoje 55-lecie istnienia. Tym większa zatem radość, że właśnie w tym roku legendarna niemal formacja postanowiła odwiedzić nasze miasto. 1 kwietnia, kilka minut po godzinie 19.00 w sali kinowej zapachniało Krakowem.

Sport – str. 24-25

Krzyżówka świąteczna – str. 26

Ogród pana ministra – str. 28
Koncert pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, dedykowany tragicznie zmarłemu 10 kwietnia 2010 roku Januszowi Krupskiemu, odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 19 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej. Wystąpią chóry Bogorya i Lutnia oraz orkiestra Univarious.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl