Bogoria nr 208, maj 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Awans i srebrny medal – str. 1
Długo wyczekiwana III liga w dyscyplinie zespołowej w przyszłym sezonie zagości wreszcie w Grodzisku, bo miłą niespodziankę swoim fanom zrobili debiutujący w rozgrywkach seniorskich siatkarze Sparty.

Centrum przyjechało! – str. 2
„Centrum Kultury na kółkach” to cykl imprez, które w maju zorganizowało grodziskie Centrum Kultury wraz z firmą Carpol by dotrzeć z ciekawym programem zabaw animacyjnych, sportowych i relaksacyjnych do dzieci mieszkających w gminie Grodzisk.

Prezydenckie odznaczenia – str. 3
Srebrny Krzyż Zasługi z rąk wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego otrzymał 18 kwietnia Jerzy Borzewski, przewodniczący grodziskiego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Wieści z ratusza – str. 4
Rada Miejska spotkała się po raz siódmy 27 kwietnia. Na sesji m.in. zatwierdzono plan odnowy Książenic, ustalono opłaty za świadczenia w przedszkolach publicznych oraz zarządzono wybory sołtysów i rad sołeckich. 


Laur dla Danfossu – str. 5
W organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna” Rankingu Odpowiedzialnych Firm, trzecie miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna zajęła grodziska firma Danfoss. 


Polowanie na dzikie śmieci – str. 6
Wielu mieszkańców w ramach przedświątecznych porządków postanowiło posprzątać nie tylko domostwa, ale i swoją okolicę. 16 kwietnia mniejsze i większe lotne brygady można było spotkać niemal w każdym zakątku. A zbierać było co – butelki, plastiki, sprzęt elektroniczny, elementy wyposażenia samochodów, meble.


Gabon był pierwszy – str. 7
W foyer kina między 1 a 7 maja można było oglądać unikalną wystawę reprodukcji znaczków poświęconych Janowi Pawłowi II. Poczta Polska w okresie pontyfikatu wydała łącznie 63 znaczki. Wśród nich najnowszy – z okazji beatyfikacji.


Wulkan energii – str. 8
15 kwietnia na deskach sali widowiskowej odbyła się premiera spektaklu muzycznego pt. „Filip i dar tęczy”. Po raz pierwszy w nowym Centrum Kultury wystawiono musical.


Seniorzy są na czasie – str. 9
W ciągu pięcioletniej działalności przez sale wykładowe UTW przewinęło się blisko pół tysiąca osób, z czego połowa to stali słuchacze posiadający studenckie indeksy.


Oświata pod lupą – str. 10
Zbliża się wyjątkowy rok szkolny, w którym do zerówek pójdą obowiązkowo zarówno sześciu-, jak i pięciolatki. O grodziskiej oświacie z wiceburmistrz Marią Grabowską rozmawia Krzysztof Bońkowski.


Dotknięcie piękna – str. 11
- To były niebiańskie dźwięki. Poczuliśmy się jak w niebie, z Januszem – dziękowała muzykom wdowa po ministrze Januszu Krupskim, Joanna, po dedykowanym mu koncercie poświęconym pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.


Aktor powinien być zwykłym człowiekiem – str. 12
Z Jackiem Kawalcem, który 28 marca wystąpił w Grodzisku w przedstawieniu „Andropauza”, rozmawiała Natalia Kawałko.


Podrzucony przez Boga pieniążek – str. 13
9 kwietnia na scenie Centrum Kultury gościł spektakl „Goło i wesoło”. Z Pawłem Królikowskim, odtwórcą jednej z ról, rozmawiała Natalia Kawałko.


Zwyczaje i przesądy – str. 14
W spotkaniu z Renatą Piątkowską, autorką osiemnastu książek dla dzieci, uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych nr 1, 4, 6 i SP w Adamowiźnie.


Świątynia muzyki – str. 15
Po koncercie pasyjnym, który odbył się 17 kwietnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej, można powiedzieć, że wracamy do czegoś, co kiedyś nazywało się kulturotwórczą rolą parafii.


Co? Gdzie? Kiedy? – str. 16


Archiwum pełne życia – str. 17
- Staramy się zmienić stereotyp, że to jest miejsce, w którym ktoś siedzi w zakurzonych piwnicach i rzadko kiedy wypuszcza coś z rąk – mówi Monika Jurgo-Puszcz z Archiwum Państwowego w Milanówku. Pomóc w przełamywaniu schematów myślowych ma Stowarzyszenie Konserwatorów Czasu z prezesem Arturem Zybrantem na czele.


Zgas rozpalił milanowian – str. 18
Jeden z najlepszych beatboxerów w Polsce zaprezentował swoje umiejętności 3 maja w Milanowskim Centrum Kultury. „Zgas” to jedyny dwukrotny mistrz Polski turnieju WBW Polish Beatbox Battle.


Porady BHP – str. 19


Sport – str. 20-21


Krzyżówka z patronem – str. 22


Ogłoszenia – str. 23


Od jazzu po afro – str. 24
Już po raz szósty deski sceniczne Centrum Kultury zamieniły się w idealny parkiet dla młodych tancerzy z całego kraju. Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Grodziska 7 maja był widowiskiem godnym uwagi dla pasjonatów tej dziedziny sztuki.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl