Bogoria nr 210, lipiec-sierpień 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Wykręcili wygraną – str. 1
Grodziski Klub Koszykarski Opty Mazowsze zwyciężył w klasyfikacji drużynowej IV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza” w kategorii junior młodszy.

Zabawa bez kielicha – str. 2
Hala Sportowa przyozdobiona słonecznikami posłużyła 2 lipca jako scena i parkiet podczas V Przeglądu Twórczości Abstynenckiej „Słoneczny”.

Polityka arystotelesowska– str. 3
Na pewno jest politykiem doświadczonym, popularnym i wzbudzającym raczej pozytywne emocje, o co w tej profesji niezwykle trudno.

Wieści z ratusza – str. 4
Podczas X sesji Rada Miejska przyjęła m.in. stanowiska w sprawie przekazywania przez gminę materiałów budowlanych osobom prawnym i fizycznym prowadzącym działalność deweloperską oraz warunków i zasad nabywania gruntów pod drogi gminne i cele publiczne. Najważniejszym punktem obrad było absolutorium dla burmistrza.

Orlik w Łąkach – str. 5
Otwarcie kompleksu boisk „Orlik 2012” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 mieszkańcy Łąk świętowali 1 lipca.

Na Goliana wróci woda – str. 6
W dużej sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego 21 czerwca podpisano umowę na rewitalizację zabytkowej willi Radogoszcz, parku Skarbka i stawów Goliana.

Zalewanie Wandy – str. 7
Od kilku tygodni mieszkańcy ul. Wandy w Natolinie uskarżali się, że po opadach deszczu ich ulica zmienia się w jezioro, a oni mają trudności z dotarciem do posesji.

Do widzenia, do jutra – str. 8
Szczególny charakter miało zakończenie roku szkolnego w grodziskim ZSTiL nr 2. Ze społecznością szkoły 22 czerwca pożegnali się dotychczasowi dyrektorzy tej placówki: Marek Majchrzak i jego zastępca Roman Rojek.

Międzynarodowo, ale swojsko – str. 9
Kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy, koncerty muzyki ludowej, najrozmaitsze produkty i słoneczna pogoda – to wszystko sprawiło, że na III Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych wybrały się tłumy mieszkańców.

Remont zamiast paintballa – str. 10
Dzięki Fundacji Kronenberga w Żukowie, Zabłotni, Izdebnie Kościelnym i Książenicach trzy placówki TPD i dwie wiejskie szkoły podstawowe 5 lipca otrzymały niespodziewane wsparcie.

Psie piękności – str. 11
Parku Skarbków nigdy wcześniej nie odwiedziło tyle zwierząt jednocześnie. Na I Rodzinnym Pikniku Edukacyjnym z Psem 26 czerwca pojawiło się ponad 200 czworonogów.

Morawy u stóp cantaty – str. 12
Ołomuniecki rynek tonął w popołudniowym słońcu – tak zaczyna się reportaż o XXIX Festiwalu Pieśni, na którym z sukcesem wystąpiła grodziska Cantata.

Małe chórzystki – wielkie nadzieje - str. 13
Młodsza grupa Grodziskiego Chóru Bogorya w dniach 23-26 czerwca przebywała w Litomierzycach na zaproszenie tamtejszego chóru Puellae Cantates.

Bogactwo ogrodów – str. 14
W dniach 17-19 czerwca mieszkańcy Milanówka otworzyli swoje ogrody i serca dla wszystkich spragnionych obcowania ze sztuką wśród zieleni podczas Festiwalu Otwarte Ogrody.

Broadway wyśpiewał tęczę – str. 15
Sezon koncertowy w grodziskim Centrum Kultury zakończył się mocnym akcentem. 27 czerwca w klubie muzycznym Centrum Kultury wystąpili John „Broadway” Tucker Band i Leszek Cichoński.

Kapliczka z historią – str. 16
Na rogu ulic Granicznej i Glinianej 19 czerwca na uroczystość poświęcenia odnowionej kapliczki przybyło liczne grono mieszkańców. W odświętnych strojach i z zadumą przyglądali się odrestaurowanej budowli.

Iwaszkiewicz nie pozwala na rutynę – str. 17
20 czerwca gośćmi Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej byli autorzy opracowania i przypisów „Dzienników” Jarosława Iwaszkiewicza – Agnieszka i Robert Papiescy.

Norwescy przyjaciele – str. 18
„Polska i Norwegia – historia solidarności” to tytuł konferencji, podczas której 17 czerwca w Milanowskim Centrum Kultury podsumowano projekt „Polska emigracja polityczna stanu wojennego 1981 do Norwegii”.

Ogłoszenia – str. 19

Sport – str. 20-21

Krzyżówka z patronem – str. 22

Drżyjcie faworyci, Bogoria idzie! – str. 24
Po rocznej przerwie do Grodziska powróci ping-pongowa Liga Mistrzów. Udział w rozgrywkach zawodnicy Bogorii rozpoczną już 2 września, kiedy to we własnej hali podejmować będą francuski zespół Istres TT.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl