Bogoria nr 211, wrzesień 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Król Maciuś zaprasza na pokoje – str. 1
Od nowego roku szkolnego przedszkolaki nr 4 im. Króla Maciusia I otrzymały budynek, jakiego nie powstydziłby się sam patron. Uroczyste otwarcie obiektu przy ul. Górnej miało miejsce 3 września.

Dyrektorskie inauguracje – str. 2
1 września nie tylko dla uczniów rozpoczął się nowy etap. Po raz pierwszy na rozpoczęciu roku szkolnego przemawiali nowi dyrektorzy szkół.

A mnie jest szkoda lata – str. 3
Pod takim tytułem odbył się 3 września w Podkowie Leśnej pierwszy po wakacjach koncert z cyklu „Jazz w Kasynie”.

Wieści z ratusza – str. 4
mimo wakacji Rada Miejska w sierpniu obradowała dwukrotnie. 10 sierpnia odbyła się nadzwyczajna sesja, której głównym punktem było wyrażenie zgody na zaciągnięcie kredytu w wysokości 2 mln zł, zaś trzy tygodnie później miała miejsce XII sesja, podczas której radni m.in. uchwalili nadanie statutu OSiR-owi.

Darmowe konsultacje – str. 5
Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał ministerialną dotację na program „Rodzina na zakręcie – wsparcie rodzin w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Grodzisk pod wodą – str. 6
Wycie syren strażackich i szum pomp odprowadzających wodę z zalanych posesji. Takie odgłosy towarzyszyły mieszkańcom Grodziska i okolicznych wsi w niedzielny wieczór 7 sierpnia.

Lato przyszło na pożegnanie – str. 7
Choć skończyły się 31 sierpnia, to za sprawą miejskiego pożegnania wakacji 4 września przed grodziskim Centrum Kultury zostały one przedłużone o kilka dni.

Muzyka to wspólny język– str. 8
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grodziska Mazowieckiego gościła w sierpniu na XXII Festiwalu Folkloru we Francji.

Warszawskie dzieci – str. 9
Tę i wiele innych pieśni powstańczych mieszkańcy Grodziska mogli usłyszeć mijając 1 sierpnia w godz. 15-17 pomnik Wolności i Zwycięstwa.

Nie czas na drzemkę – str. 10-11
Z burmistrzem Grodziska Grzegorzem Benedykcińskim rozmawia Krzysztof Bońkowski.

Co tam, panie, z autostradą? – str. 12–13
Ogólnopolskie media chętnie rozpisywały się o problemach na odcinkach A i C autostrady A2, które mieli zbudować Chińczycy, ale nie podołali wyzwaniu. Mniejsze zainteresowanie wzbudzał „grodziski” odcinek, być może dlatego, że tu… wszystko idzie zgodnie z planem (reportaż)

Granty przyznane po raz szósty – str. 14
8 dotacji o łącznej sumie 29 700 zł otrzymały lokalne organizacje działające na terenie powiatu grodziskiego dzięki szóstej edycji konkursu grantowego „Działaj lokalnie”.

Kozacy pojawili się w Niemczech – str. 15
Obraz Józefa Chełmońskiego pt. „Postój kozaków liniowych” namalowany w 1880 roku w Paryżu można było zobaczyć 2 września w pałacu w Radziejowicach. Był to pierwszy publiczny pokaz dzieła.

Co? Gdzie? Kiedy? – str. 16

Witkacy wyszedł z ukrycia – str. 17
Po sześciu latach od głośnej kradzieży portret Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów pędzla Witkacego wrócił na swoje miejsce. 4 września w Stawisku odbyło się uroczyste przywitanie obrazu.

Artykuł sponsorowany – str. 18

Porady BHP – Groźne komputery– str. 19

Sport – str. 20-21

Krzyżówka z patronem – str. 22

Reklamy – str. 23-24

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl