Bogoria nr 213, listopad 2011 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Grodziski Clapton – str. 1
Tak jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu Andrzej Grabowski nazwał Damiana Bartosiewicza – zwycięzcę „Scen Talentów”.

Sentyment do Bielska – str. 2
Złoty Dyplom i dwie nagrody specjalne przywiózł Grodziski Chór Bogorya z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Gaude Cantem, który odbywał się  w Bielsku-Białej w dniach 21-23 października.

Kulinarne uroki Toskanii – str. 3
13 października w Centrum Kultury odbyło się spotkanie z autorką książki pt. „Smaki Toskanii – przepisy kulinarne pełne słońca i miłości”.

Sypnęło nagrodami
– str. 4
Grodziski samorząd został obsypany nagrodami 29 października podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość 2011”, która odbyła się w warszawskim hotelu Gromada.

Ciszej na Granicznej – str. 5
Dobiega końca remont ul. Granicznej, gdzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do mostku na Mrownej została wymieniona nawierzchnia.

Odznaczenia od seniorów
– str. 6
Grodziski Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował 24 października Dzień Seniora.

Czas udoskonaleń – str. 7
Nowa ustawa rządowa zmieniająca dotychczasowe zasady opłat za przedszkola wywołała falę dyskusji w całej Polsce. W Grodzisku rodzice przedszkolaków spotkali się z władzami miasta 19 października w Przedszkolu przy ul. Gornej.

Sumienie naszej demokracji – str. 8
Wspomnienie Agenora Jastrzębiec-Kostki, który zmarł 6 listopada.

Dobrze mieć sąsiada – str. 9
Mieszkańcy osiedla Kopernik 15 października zebrali się w hali sportowej przy ul. Westfala, aby po sąsiedzku miło spędzić sobotnie popołudnie.

Jestem optymistą – str. 10
Z Andrzejem Okurowskim rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Na pomoc dzieciom z Sierra Leone – str. 11
Dyrektor Generalny UNICEF Polska Marek Krupiński był gościem Święta Szkoły Podstawowej nr 2, które odbyło się 8 listopada w grodziskim Centrum Kultury.

Niespodziewani bohaterowie – str. 12–13
Zdawałoby się, że bohaterami Dnia Edukacji Narodowej mogą być tylko nauczyciele, pedagodzy i pracownicy administracji oświaty. Tymczasem impreza, która odbyła się z okazji Dnia Nauczyciela 17 października w Centrum Kultury, wykreowała jeszcze jednego zbiorowego bohatera: fantastycznie uzdolnionych uczniów.

Muzyka zależy od ducha – str. 14
Ze światowej sławy wibrafonistą Bernardem Maseli, wykładowcą jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, rozmawiała Elżbieta Abramczuk.

Siła głosów – str. 15
Występem chóru The Warsaw Singers, 17 października w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy uczczono trzydziestą trzecią rocznicę pontyfikatu błogosławionego papieża Jana Pawła II.

Kongregacja myśli papieskich – str. 16
Takim hasłem można by opatrzyć dwa ostatnie spotkania, które odbyły się w Stawisku w ramach XII Festiwalu Literacko-Muzyczne Konfrontacje – w tym roku poświęcone więzom łączącym autora „Panien z Wilka” z Czesławem Miłoszem.

Czy dobrze już było? – str. 17
Pytanie o miejsce Polski w Europie padało wielokrotnie podczas debaty pt. „Polska w Europie – czy dobrze już było?” zorganizowanej 22 października w CKiIO w Podkowie Leśnej w ramach Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Ogłoszenia – str. 18

Sekretarza żywot niepospolity cz. II – str. 19
Ciąg dalszy historii Edmunda Bunclera, wicestarosty powiatu błońskiego.

Sport – str. 20-21

Krzyżówka z patronem – str. 22

Reklamy – str. 23

Radosna Niepodległa – str. 24
Święto Niepodległości jest jedną z najweselszych rocznic narodowych. Dali tego wyraz mieszkańcy Grodziska świętując 11 listopada: w kinie, na pływalni i ze śpiewem na ustach.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl