Bogoria nr 218, maj 2012 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Jarmark na otwarcie - str. 1
Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, odbędzie się 3 czerwca na zmodernizowanym Targowisku Miejskim przy ul. Montwiłła.

Terapia ducha - str. 2
Uczciwość, uczynność, pokora - o tym, a także o samotności i o odkrywaniu swoich wartości mówili o. Jan i o. Marek z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwosci podczas spotkania w Grodziskim Stowaryszeniu Rodzin Abstynenckich "Familia".

Złote nutki rozdane – str. 3
Finał IX Powiatowego Konkursu Muzycznego „Sopranem i basem, czyli Polska piosenka na grodziskiej scenie” odbył się 2 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Wieści z ratusza – str. 4
XIX sesja Rady Miejskiej odbyła się 28 marca, uchwalono wówczas m.in. nowe ceny biletów i program dotyczący bezdomnych zwierząt. Podczas sesji numer dwadzieścia która miała miejsce 25 kwietnia, radni długo dyskutowali na temat zmian wymiaru godzin pracy nauczycieli specjalistów.

Szansa na drogi – str. 5
Aż 37,5 mln zł dotacji z Unii Europejskiej ma szansę pozyskać gmina Grodzisk na remonty dróg w strefach przemysłowych.

Poczta w Kałęczynie i Książenicach – str. 6
Jak informuje Poczta Polska, 7 maja zostały uruchomione nowe Agencje Pocztowe na terenie gminy Grodzisk.

Każdy jest kowalem własnego losu, ale … - str. 7
To miała być zwykła rozmowa z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim na temat bieżących spraw – udanego odrolnienia gruntów przy autostradzie, finiszu modernizacji targowiska, umowy z Politechniką.

Jak działają konsultacje?str. 8
Z Marią Grabowską, zastępcą burmistrza Grodziska, rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Spotkanie poszukujących – str. 9
Kierowców przejeżdżających 19 kwietnia w godzinach przedpołudniowych ul. Żwirki i Wigury mógł zastanowić widok tłumu zgromadzonego przed budynkiem Zespołu Szkół nr 1. Bynajmniej nie byli to uczniowie niecierpliwie oczekujący na dzwonek lekcyjny, lecz osoby zainteresowane udziałem w Targach Pracy, które zostały zorganizowane w sali gimnastycznej „dziesiątki”.

Szkoła będzie na czas – str. 10
Z Katarzyną Gallą, kierownikiem Filii Szkoły Podstawowej w Książenicach, rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Co po gimnazjum? – str. 11
Przed takim dylematem staje każdy gimnazjalny trzecioklasista. Ciekawi ich wyborów, jeszcze niezdeterminowanych wynikami egzaminu, zapytaliśmy grodziskich trzecioklasistów o ich plany i preferencje.

Wizyta Ekscelencji – str. 12
W Niedzielę Palmową 1 kwietnia parafię Przemienienia Pańskiego w ukowie odwiedził kardynał Kazimierz Nycz.

Słoń w tekturze – str. 13
Prace Grażyny Bartnik, artystki należącej do nurtu minima art i autorki powiedzenia „Myślę, więc jestem… w Grodzisku”, zostały zaprezentowane podczas wernisażu, który odbył się 29 marca w foyer kina Centrum Kultury.

Trzy miasta równoległe – str. 14
- Książka dotyka spraw, które niejako giną przysypane kurzem codzienności. Aleksander Kaczorowski z wprawą godną swojego mistrza Bohumila Hrabala te drobinki wydobywa, oczyszcza z kurzu, podnosi i każe przyjrzeć się im uważniej. Niejednokrotnie wśród tych drobinek znajdują się brylanty – mówił Łukasz Nowacki, który 23 marca w Centrum Kultury poprowadził spotkanie z autorem „Ballady o kapciach”.

Miałem szczęście do ludzi – str. 15
Z Marcinem Dorocińskim, który 2 kwietnia w Kinie Centrum Kultury spotkał się z widzami specjalnego pokazu filmu „Róża”, rozmawiała Magdalena Masewicz.

Zdolne dzieci czterdziestolatki – str. 16
Relacja z jubileuszu 40-lecia istnienia Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Bairda w Grodzisku.

Nie ma nic niemożliwego – str. 17
Pełną widownię zgromadził 19 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury koncert zespołu Magdy Anioł.

Pierwszy przystanek – str. 18
Klub muzyczny Centrum Kultury był jednym z przystanków trasy koncertowej zespołu PKS Trio, który w Grodzisku wystąpił 11 kwietnia. Koncert promował debiutancką płytę zespołu „Przystanek pierwszy”.

Co? Gdzie? Kiedy? – str. 19

Połączeni Paryżem – str. 20
„Trójka” to jeden z najbardziej znanych obrazów Józefa Chełmońskiego. W Poniedziałek Wielkanocny 9 kwietnia malarz stał się jednym z trzech bohaterów nadzwyczajnego wieczoru artystycznego „Chełmoński – Chopin – Mickiewicz”, który odbył się w Pałacu w Radziejowicach.

Ramówka Radia Bogoria – str. 21

Ogłoszenia – str. 22

Ostatni taki maj – str. 23
W kontekście świąt majowych, zachęcających raczej do wypoczynku aniżeli do snucia refleksji o charakterze historycznym, warto wspomnieć o dawniejszych obchodach 1 i 3 maja w Grodzisku. Nieraz dramatycznych, nieraz radosnych, ale zawsze znaczących.

Sport – str. 24-25

Krzyżówka – str. 26

Reklama – str. 27

Paradne święto – str. 28
Wyjątkowo głośne były tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Grodzisku. Głównie za sprawą zaangażowania dwóch zespołów: Zakładowej Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska, a przede wszystkim Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy Centrum Kultury.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl