Bogoria nr 219, czerwiec 2012 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Bliżej Europy – str. 1
Miała być gotowa na olimpiadę w Moskwie, potem przez lata mówiono „będzie za dwa lata”, na przełomie maja i czerwca powtarzano „nie zdążą”. Jednak wreszcie jest i nikt nam jej nie zabierze. Autostrada A2 została otwarta na odcinku Warszawa-Grodzisk 27 maja.

Cenne znalezisko – str. 2
Dwie zabytkowe macewy, tablice nagrobne pochodzące z miejscowego cmentarza żydowskiego, odnalazła na swojej posesji przy ul. Dolnej mieszkanka Grodziska, Urszula Poniatowska.

Improwizacja daje wolność – str. 3
Marek Napiórkowski, jeden z najciekawszych polskich gitarzystów, 9 maja w klubie muzycznym Centrum Kultury zaprezentował utwory ze swojego najnowszego projektu „KonKubiNap”.

Wieści z ratusza – str. 4
W maju Rada Miejska spotkała się trzykrotnie – XXIII sesja odbyła się zgodnie z harmonogramem 30 maja. Poprzedziły ją dwie sesje nadzwyczajne zwołane na wniosek burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego.

Dobrze rozgrzani – str. 5
Biblioteka Publiczna i Ośrodek Sportu i Rekreacji przetestowały 4 czerwca przygotowanie grodziskiej i milanowskiej młodzieży do piłkarskich Mistrzostw Europy.

Tylko wyjątkowe projekty – str. 6
Z burmistrzem Grodziska Grzegorzem Benedykcińskim rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Niepodległości bronimy pracą – str. 7
Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski 18 maja podczas zorganizowanej w Centrum Kultury uroczystości z okazji Dnia Samorządowca wręczył w imieniu Prezydenta RP odznaczenia państwowe osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Świetlica to ludzie – str. 8
Osiedlowa świetlica przy ulicy Westfala działa już od półtora roku. W tym czasie stała się miejscem spotkań, koncertów, rekreacji, a przede wszystkim skupiła ludzi, którzy nie wyobrażają sobie, aby mogłoby jej tu nie być.

Bezduszne terminy – str. 9
- Zapisy są, ale… na 2018 rok – takie słowa usłyszała nasza czytelniczka, gdy w Szpitalu Zachodnim chciała zapisać się do Poradni Osteoporozy, do której skierował ją reumatolog. Zbulwersowała taką informacją zadzwoniła do redakcji z prośbą o interwencję.

Moc atrakcji dla najmłodszych – str. 10
Choć pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów, to Dzień Dziecka, który 2 czerwca przygotowało Centrum Kultury, na pewno można zaliczyć do udanych.

Prawa z nadania Króla Maciusia – str. 11
- Mamy prawo do zabawy! Do równości! Do miłości! Do godnego traktowania! Do nauki! – takie hasła wykrzykiwały 18 maja, idące w barwnym pochodzie z transparentami… grodziskie przedszkolaki.

Więcej niż lifting – str. 12
Wprawdzie na Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych mieszkańców specjalnie zapraszać nie trzeba, bo od lat cieszy się dużym powodzeniem, jednak tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż 3 czerwca zainaugurowała działalność Targowiska Miejskiego po modernizacji.

Jak opisać ocean? – str. 13
Z okazji rocznicy istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki 14 maja Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie z czytelnikami Jacka Hugo-Badera, znanego dziennikarza i reportażystę.

Bez minusów – str. 14
Z Mateuszem Wilkoniem, koordynatorem projektu „Podkowa Freestyleśna”, rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Kosmiczny powrót – str. 15
Wystawa Tadeusza Łapińskiego pt. „Marzenia kosmiczne”, to symboliczny powrót artysty do Torunia, miasta, w którym tworzył w latach 50., należąc do grupy awangardowych grafików.

Poeta użyteczny – str. 16
Bohaterem „Literackich potyczek 5”, które odbyły się 30 maja w Grodziskiej Alternatywie, był Jerzy Paruszewski.

Podwójny jubileusz – str. 17
W ostatni majowy weekend odbyły się obchody 400-lecia Baranowa oraz 100-lecia tutejszej parafii.

Ogłoszenia – str. 18

Lokomotywa w kamień zaklęta – str. 19
W rankingu obejmującym najbardziej oryginalne obiekty zabytkowe Grodziska pierwsze miejsce z pewnością przypadłoby willi „Foksal”.

Witaj III ligo! – str. 20
Planowany na 90-lecie Pogoni Grodzisk awans stał się faktem. Po 55 latach nasza drużyna znów zagra w III lidze.

Tytuł wrócił do Grodziska! – str. 21
Po roku przerwy tytuł Drużynowego Mistrza Polski powrócił do naszego miasta. Bogoria w wielkim finale pokonała 2:1 zielonogórski ZKS Drzonków.

Krzyżówka z patronem – str. 22

Reklama – str. 23

Będzie San Francisco – str. 24
W Natolinie 27 maja ogólnopolskie Święto Ludowe obchodzono podczas Rodzinnego Pikniku. Określenie „rodzinny” nie oddaje jednak w pełni rozmiaru tego wydarzenia.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl