Bogoria nr 221, wrzesień 2012 Zobacz najciekawsze artykuły z numeru

Trójwymiarowa jesień w kinie – str. 1
Kino Centrum Kultury w Grodzisku od października wchodzi w nową erę. Dzięki instalacji projektora cyfrowego będziemy mogli oglądać filmy zrealizowane w technice 3D, poznając walory kinematografii trójwymiarowej. Cyfryzacja pozwoli również na sprowadzanie nowości filmowych na bieżąco.

Chóralny duet – str. 2
Rok po pierwszym wspólnym koncercie Jugendchor Weiz i Grodziskiego Chóru Bogorya w Sali Europejskiej w Weiz, obie grupy spotkały się ponownie – tym razem w Grodzisku.

Mecenasi są wśród nas – str. 3
30 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie Porozumienia Twórców Łazienki Królewskie.

Wieści z ratusza – str. 4
29 sierpnia odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej. Najdłuższa dyskusja dotyczyła Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji w Grodzisku.

Nowa szkoła – nowe horyzonty – str. 5
3 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowej szkole podstawowej w Książenicach.

Unijne pieniądze są tu i teraz – str. 6
Ze skarbnikiem gminy Andrzejem Muchą rozmawiał Krzysztof Bońkowski.

Imponujące preludium – str. 7
Od kilkunastu miesięcy informacja o planach budowy w okolicy Grodziska pierwszego w Polsce i największego w Europie Środkowo-Wschodniej tematycznego parku rozrywki wzbudzała wiele emocji. W drugiej połowie lipca perspektywa powstania Adventure World Warsaw Parks & Resort zaczęła – już w pełni oficjalnie – nabierać realnych kształtów.

Bolączki Ziemiańskiej – str. 8
Mieszkańcy ul. Ziemiańskiej skarżą się, że choć ich ulica liczy sobie kilkadziesiąt lat, to kałuże i błoto są na niej takie same jak przed wojną, dlatego domagają się modernizacji drogi. Burmistrz zapowiada, że prace rozpoczną się wiosną.

Profesor w tańcu – str. 9
Impreza pt. „Koncerty na życzenie” była spełnieniem kulturalnych oczekiwań mieszkańców, którzy zechcieli wziąć udział w sondzie przeprowadzonej kilka miesięcy wcześniej na stronie Centrum Kultury. W dniu wydarzenia – 18 sierpnia – publiczność dała wyraz swojemu zadowoleniu.

Życie nutami pisane
– str. 10-11
Wspomnienie o Bogdanie Lewandowskim – Bohunie (1950-2012)

Królewskie urodziny – str. 12-13
W 490. rocznicę nadania praw miejskich Grodziskowi mieszkańcy miasta i okolic otrzymali wyjątkowy i wyczekany prezent – otwarte zostały po rewitalizacji Park Skarbków i Stawy Goliana. Tym samym od 22 lipca Grodzisk nie do poznania zmienił swe oblicze, a grodziszczanie w samym centrum miasta znaleźli oazę spokoju i rekreacji o łącznej powierzchni 44 000 m2.

Hydrohistoria, czyli 50 lat Wodociągów – str. 14-15
W lipcu minęło dokładnie pół wieku od momentu, gdy do pierwszego budynku w Grodzisku popłynęła miejska woda. Z okazji jubileuszu naszych wodociągów postanowiliśmy przybliżyć nieco ich historię, a także spróbować rozwikłać zagadkę, skąd się bierze woda w kranie.

Co? Gdzie? Kiedy? – str. 16

Sukces w Jutlandii – str. 17
Do tej pory Grodziski Chór Bogorya podbijał sale koncertowe Europy Południowej. Teraz przyszedł czas na Skandynawię. I tu nie zabrakło trofeum, tym razem w postaci złotego dyplomu na IV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w duńskim Randers.

Ogłoszenia i listy do redakcji – str. 18

Artykuł sponsorowany o osiedlu w Książenicach – str. 19

Sport – str. 20-21

Krzyżówka z patronem – str. 22

Reklamy – str. 23

Święto plonów – str. 24
– Dla naszego powiatu tegoroczne warunki pogodowe okazały się łaskawe, ale jak co roku praca przy zbiorach była długa i ciężka. Za ten trud składam rolnikom i wszystkim osobom związanym z pracą na roli serdeczne gratulacje i podziękowania – mówił Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego, otwierając 2 września dożynki na Targowisku Miejskim.

Jesli nie możesz otworzyć pliku z artykułami, musisz zainstalować program Adobe Reader.
Pobierz program adobe reader.

<< Wróć do strony głównej Zobacz inne wydania >>

Ostatnio wydana gazeta:

W Bogorii nr 234 piszemy o dziesięcioleciu Szpitala Zachodniego w Grodzisku, finale akcji pomocy dla Kingi Przybyło, dodatkowo w numerze wywiady z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Jackiem Fedorowiczem i Bastkiem Riedlem, relacja z „Fetting Festiwal” w Baranowie i inne ważne i ciekawe...

Reklama:

Nasi partnerzy:

Informator miejski: Pokaż wszystkie...

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim

ul. Kościuszki 32A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel: 0-22 755-55-34 | Fax: 0-22 755-53-27
urzad@grodzisk.pl; www.grodzisk.pl